Nasi stolarze w Finale Centralnym Turnieju Budowlanego

W dniu 17 stycznia 2015r. w CKZiU w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje okręgowe XLIV edycji Turnieju Budowlanego ,,Złota Kielnia”. W turnieju wzięli udział uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpili:

W zawodzie  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,  w zakresie kwalifikacji:

B.5. wykonywanie suchej zabudowy – uczniowie klasy IIt – SYLWESTER GAŁĄZKA I PIOTR DĄBROWSKI

B.6. wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich -  uczeń klasy IIIt – WOJCIECH ABRAMOWSKI

B.7. wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych – uczeń klasy IIIt  -  PAWEŁ DĄBROWSKI.

W zawodzie  monter instalacji i urządzeń sanitarnych, kwalifikacja

B.9. wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych - uczniowie klasy IIImPAWEŁ ADAMIAK i WOJCIECH LEWANDOWSKI.

W zawodzie stolarz,  kwalifikacja

A.13. wytwarzanie wyrobów stolarskich - uczniowie klas  IIIs - DAMIAN CUDNY i IIs – SEBASTIAN SOŃTA.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej i doskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie. Tematyka turnieju obejmowała wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w danym zawodzie. Uczniowie rozwiązywali test  z wiedzy zawodowej i zadanie praktyczne.

Udział w eliminacjach okręgowych zakończył się sukcesem dwóch stolarzy: DAMIANA CUDNEGO i SEBASTAIANA SOŃTY,  którzy zakwalifikowali się do Finału Centralnego XLIV edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” zajmując  pierwsze miejsce z jednakową liczbą punktów (na pięć miejsc w finale).

Pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zestawieniu ogólnopolskim wypadli bardzo dobrze zajmując lokaty:

Wojtek Abramowski 15 miejsce, Sylwester Gałązka i Piotr Dąbrowski 10 i 11 miejsce (na 92 zdających) Paweł Adamiak 10 miejsce, Wojtek Lewandowski 14 miejsce, Paweł Dąbrowski 26 miejsce.

Eliminacje okręgowe były przeprowadzane pod nadzorem Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego Złota Kielnia równocześnie  w sześciu okręgach. Poza Mińskiem Mazowieckim podobne zawody odbywały się równocześnie w Lublinie, Gliwicach, Poznaniu, Toruniu i Kędzierzynie Koźlu. W całej Polsce do eliminacji okręgowych przystąpiło 392 uczniów z 87 szkół.

Finał centralny XLIV edycji Turnieju Budowlanego „ Złota Kielnia” odbędzie się w dniach 11-13.03.2015r. w Poznaniu.