Ekstraklasa wojskowa

17 kwietnia w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbył się finał ogólnopolski wiedzy o wojsku polskim “Ekstraklasa wojskowa”, w którym uczestniczyło 16 najlepszych drużyn wyłonionych w wyniku wieloetapowych eliminacji spośród 480 szkół z całej Polski.

Finałowa rozgrywka toczyła się w sportowej atmosferze, a uczestnicy finałów wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu znajomości zagadnień wojskowych, takich jak: REGULAMIN OGÓLNY ŻOŁNIERZA WOJSKA POLSKIEGO, Regulamin musztry, taktyki, szkolenia medycznego, szkolenia strzeleckiego oraz historii Wojska Polskiego. Podczas pasjonującej rywalizacji reprezentanci naszej drużyny godnie reprezentowali szkołę, powiat i województwo, zajmując w końcowej klasyfikacji bardzo dobre 7 miejsce.

W skład drużyny wchodzili:

Ciacka Pawel- kl II OPW

Szczepański Adam-kl II OPW

Suski Michał -I OPW

Opiekunem był Solowej Arkadiusz

Godną oprawą zawodów była liczna reprezentacja kibiców z ZS nr 1 z klasy 1 OPW.