Podpisanie porozumienia z firmą SOFTCONTROLS i otwarcie ekopracowni!

🖋️📃 1 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia z firmą SOFTCONTROLS Sp. z o.o., która wspiera szkołę w kształceniu uczniów w nowopowstałym kierunku – technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ♻️ Porozumienie podpisali: starosta miński Antoni Tarczyński, wicestarosta Witold Kikolski, Tomasz Wieczorek prokurent firmy Softcontrols i dyrektor ZS 1 Adam Trześkowski w obecności zaproszonych gości: Marii Koc poseł na Sejm RP, Agnieszki Kiljańczyk Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Siedlcach, Emilii Piotrkowicz… Czytaj dalej »Podpisanie porozumienia z firmą SOFTCONTROLS i otwarcie ekopracowni!

Warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym

1 grudnia klasa 3 PIN brała udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym 🚦🚏 Uczniowie mieli możliwość wypróbować symulator jazdy samochodem oraz motorowerem. Dowiedzieli się mnóstwo ważnych informacji na temat drogi hamowania w zależności od prędkości pojazdu oraz stanu nawierzchni. Podczas analizy jazdy na symulatorze, dowiedzieli się, jakie zagrożenia czekają ich na drodze i jak sobie poradzić w tak niebezpiecznych sytuacjach.

Obchodzimy Światowy Dzień AIDS

🎀 Światowy Dzień AIDS obchodzimy od 1988 r. My również solidaryzujemy się ze wszystkimi chorymi. Kolejny raz z PSSE Mińsk Mazowiecki tworzymy symbol czerwonej kokardki, aby uwrażliwić społeczność szkolną na ten jakże ważny problem. Warte podkreślenia jest, że współpraca ZS 1 z mińskim sanepidem staje się coraz owocniejsza. Dziękujemy przedstawicielkom sanepidu – Ewie Kowalskiej i Lidii Padzik, organizatorom, a więc uczniom szkoły oraz Wioletcie Kucińskiej oraz gospodarzowi wydarzenia – dyrektorowi Adamowi Trześkowskiemu.

Inauguracja kolejnej edycji programu EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego

🇪🇺 🇵🇱 👑 13.12.2023 r. w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbędzie się Inauguracja kolejnej edycji programu EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego, do którego przystąpiła w tym roku również nasza szkoła oraz Sieci Szkolnych Klubów Europejskich przy EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki. W programie przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości oraz występy uczennic mińskich szkół, a także wykład interaktywny w nawiązaniu do Europejskiego Roku Umiejętności „Wykorzystanie w edukacji sztucznej inteligencji” – Robert Turski, Wiceprezes Stowarzyszenia EDUKACJA 3.0. Serdecznie zapraszamy do obserwowania relacji z wydarzenia🙂

EPAS Projekt Parlament Europejski ZS1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

🇪🇺 🇵🇱 👑 EPAS Projekt Parlament Europejski ZS1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim W tym roku szkolnym nasza szkoła jest jednym z ambasadorów Parlamentu Europejskiego w ramach projektu EPAS. Naszym celem jest propagowanie idei Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej w społeczeństwie, a szczególnie wśród młodzieży. Na stronie będziemy zamieszczać informacje odnośnie Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej, a także relacje z wydarzeń związanych z projektem organizowanych w naszej szkole oraz innych organizowanych przez EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na stronie EPAS ZS1 w Mińsku Mazowieckim https://www.facebook.com/profile.php?id=61553902598751&__cft__[0]=AZUJV1Md2LWX11Gpo7v4DR00DQx0yIjezE0gM5izaUSdyywd7SKh26m5ttoTKmjU_BDk4AQwy2cOqg_6N3zmboV2n8FwJINdg_4-6ED6SOTde35Bvpvk6NvvOIstL0wzx8X5m5sDn4m6IuNaw51UCZyT0mU1LSIW4HazZBarrf6sPmo2NExTlZjxysNUW-kOZsI&__tn__=-UC%2CP-R

Konferencja organizowana przez Wydział Leśny na SGGW

23 listopada uczniowie 2 i 3 klasy geodezyjnej wzięli udział w konferencji organizowanej przez Wydział Leśny na SGGW 🎓 🌳 GIS Day to międzynarodowe święto miłośników i użytkowników Systemów Informacji Geograficznej. Uczniowie wysłuchali wykładów i zapoznali się z najnowszą technologią stosowaną w geodezji.

Warsztaty w Kulinarnym Poddaszu w Siedlcach

29.11.2023 r. klasy I k i III k z Paniami Jolantą Binkowską, Agnieszką Wojdą, Anną Królak były na warsztatach w Kulinarnym Poddaszu w Siedlcach 🍕 Poznaliśmy zimowe i świąteczne zapachy, zwyczaje i tradycje. Robiliśmy grzaniec, piernikową biżuterię, jadalną choinkę, ozdabialiśmy pudełka na prezenty. Świąteczny nastrój w przepięknej scenerii: choinki, elfy, prezenty, gwiazdki i Mikołaj dodatkowo rozbudziły nasze kreatywne, nieszablonowe myślenie. Nie zabrakło też zdjęć ” na ściance” z Mikołajem 📸🎅 Dopełnieniem świątecznego dnia był film pt. “Uwierz w Mikołaja”.

Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz cyberprzemoc

💻 👮‍♀️Jesteśmy po spotkaniach z przedstawicielem policji, Sekcji do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy. Podczas spotkania uczniowie zostali uświadomieni czym jest zjawisko cyberprzemocy i jednocześnie zostali poinformowani o skutkach umieszczania w sieci wpisów, haseł oraz zdjęć. Pani funkcjonariusz przestrzegała również uczniów przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych oraz bardzo szczegółowo omówiła kwestię odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przekazywane informacje zostały przez młodzież ocenione jako niezwykle ważne i pomocne. Spotkanie zostało zorganizowane przez zespół specjalistów szkolnych.

„Wolni od uzależnień” nagrodzeni!

29 listopada Pan dyrektor Adam Trześkowski wręczył dyplomy i nagrodę za zajecie I miejsca w Wewnątrzszkolnym Konkursie „Wolni od uzależnień”. Nagrodzone dziewczyny to uczennice klasy 1 PE: Maja Siwek, Barbara Pieńczuk i Nina Kraszewska. Towarzyszyła im wychowawczyni, Pani Wioletta Kucińska. Jeszcze raz składamy gratulacje 👏

Dzień Świątecznego Sweterka

Załóż świąteczny sweterek w Dniu Świątecznego Sweterka! 🎅 Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w Dniu Świątecznego Sweterka 😘 6 grudnia, jak również 21-22 grudnia 2023 r., zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do naszej zabawy. Włóż sweter ze świątecznym motywem lub mikołajkową czapkę, lub załóż inny element, np. krawat nawiązujący do świąt. Wspólnie poczujmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia ❄️ 🎅 🎄 Ogłaszamy również konkurs na najciekawsze, najfajniejsze zdjęcie w roli głównej ze sweterkiem. Zdjęcia prosimy o przesłanie na maila: katarzyna.budzynska@live.zs1mm.edu.pl (w opisie należy podać imię… Czytaj dalej »Dzień Świątecznego Sweterka