Sukcesy uczniów naszej szkoły w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zakwalifikował ucznia naszej szkoły Łukasza Dobrzyńskiego do zawodów III stopnia /centralnych/ XXVII edycji OWiUB, które odbędą się 10-12 kwietnia 2014 roku w Lublinie. Nasz szkoła jest w gronie 44 szkół, których uczniowie zostali zakwalifikowani do zawodów centralnych. W roku szkolnym 2013/2014 do rywalizacji w Olimpiadzie przystąpiło 3735 uczniów reprezentujących 176 szkół, spośród których zostało wyselekcjonowanych 82 uczestników zawodów centralnych.

Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych nagrodził ucznia klasy drugiej Technikum – technik budownictwa – Daniela Kiszkurno za zajęcie 10 miejsca w zawodach okręgowych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest organizowana od 1987 roku. Organizatorem jej jest Politechnika Warszawska Wydział Inżynierii  Lądowej. Uczestniczą w niej uczniowie technikum budowlanego i architektonicznego z całego kraju.  Zakres Olimpiady obejmuje wiadomości ogólno-budowlane, konstrukcyjne i projektowe z zakresu budownictwa oraz nowości rynkowe z dziedziny budownictwa.