Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2012/2013

Dnia 17 października 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim. został podsumowany sezon sportowy 2012/2013 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Spotkanie podsumowujące rok sportowy otworzył Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Józef Tkaczyk, któremu w organizacji spotkania pomagali członkowie Zarządu Związku: Krzysztof Bartnicki, Robert Stelmach i Grzegorz Cyran.

Po raz kolejny bezkonkurencyjna była nasza szkoła zajmując I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w powiecie mińskim.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w powiecie mińskim za rok szkolny 2012/2013 kształtują się następująco:

•  w kategorii dziewcząt:

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim-112 pkt
II miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim-102 pkt
III miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim-71 pkt

•  w kategorii chłopców:

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim115 pkt

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim-96 pkt

III miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku  Mazowieckim-88 pkt

Puchary i dyplomy zwycięzcom klasyfikacji powiatowej i regionalnej wręczał Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego Urszula Soroka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim Robert Smuga.

Puchary odebrała pani dyrektor Małgorzata Beczek.

Na sukces szkoły wpłynęły następujące wyniki z poszczególnych dyscyplin:

I miejsca – w kategorii dziewcząt

• Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Piłka Koszykowa
    • Lekka atletyka
    • Tenis Stołowy

I miejsca – w kategorii chłopców

• Indywidualne Biegi Przełajowe
    • Tenis Stołowy
    • Szóstki Piłkarskie
    • Pływanie

II miejsca - w kategorii dziewcząt

• Piłka Halowa
  • Pływanie

II miejsca -   w kategorii chłopców

• Lekka atletyka
  • Pływanie

III miejsca -  w kategorii chłopców

• Piłka siatkowa

oraz pozostałe dyscypliny: pływanie dziewcząt, piłka koszykowa chłopców.

Nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa Mikucewicz, Bożena Niemyjska, Katarzyna Żywicka, Robert Stelmach, Arkadiusz Sołowiej, Adam Kamela, Jacek Łuniewski składają podziękowania dla uczniów, którzy reprezentowali ZS nr1 im. Kazimierza Wielkiego w roku szkolnym 2012/2013 osiągając tak wysokie wyniki w sporcie.