Spotkanie z Ewą Brodnicką Mistrzynią Świata w boksie zawodowym

W dniu 12.06.2018 w Auli ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie młodzieży z Mistrzynią Świata w boksie zawodowym w federacji WBO. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim  oraz uczniowie klas sportowych ze szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej.

Mistrzyni opowiedziała o wielu korzyściach związanych z uprawianiem sportów walki. Przez trenowanie boksu można poprawić ogólną kondycję fizyczną, refleks i spostrzegawczość. Uczy koncentracji, pokory, cierpliwości oraz poszanowania dla drugiego człowieka (rywala). Buduje pewność siebie. Pięściarka zaprzeczyła,  iż boks wyzwala agresję, wręcz przeciwnie dzięki zajęcią na sali treningowej można rozładować negatywne emocje dając pozytywną energię, wyciszenie. Pięściarka podkreślała, że boks to nie jest bezmyślne zadawanie ciosów rękami, tak jak większość z nas kojarzy tego typu konkurencje sportowe. Cała walka w ringu to długi szereg zasad taktyki. Boks to dyscyplina, w której nie liczy się tylko siła zadawanych ciosów ale również zdrowy umysł. Wychodząc na ring aby osiągnąć zwycięstwo trzeba cały czas myśleć nad taktyką, mieć pomysł , wykorzystywać błędy rywala.

Mistrzyni boksu na swoim przykładzie opowiedziała swoją ścieżkę sportową. W jej 13 letniej  drodze do osiągnięcia mistrzostwa sportowego ważną rolę odegrała jej determinacja, motywacja, systematyczna i ciężka  praca.  Przekonywała młodzież, że po mimo porażek sportowych nie należy się poddawać  i cały czas dążyć do wyznaczonych celów.

Ewa Brodnicka odpowiadała również  na pytania , które zadawali uczniowie. Na koniec spotkania zaprezentowała  efektowny pokaz treningu bokserskiego ze swoim trenerem Jackiem Dymowskim.

W ramach podziękowania za odwiedzenie naszej szkoły Dyrektor Wojciech Jackowski oraz delegacja młodzieży wręczyła Pani Ewie Brodnickiej kwiaty oraz souveniry związane z naszą szkołą i powiatem mińskim.

Czujemy się zaszczyceni mogąc gościć Ewę Brodnicką Mistrzyni Świata w boksie zawodowym w naszej szkole. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.