Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczone

Michalina Gabriela Mikulska  - uczennica liceum

Luiza Aleksandra Zwierz - uczennica technikum

15 listopada w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie uczennice naszej szkoły odebrały akty przyznania stypendium Prezesa Rady Ministrów.

„Gratuluję Wam zdobycia stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tkwi w Was wielki potencjał i został on doceniony. Jestem przekonana, że zrobicie z niego dobry użytek” – powiedziała Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty witając wszystkich zgromadzonych na uroczystości gości.

Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów uzdolnionym uczniom wręczali: Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Mirosław Krusiewicz, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim, oraz prof. Stanisław Dawidziuk, Prezydent Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej (ukończenie, której umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach rezultaty co najmniej dobre.