Przyrodnicy na Festiwalu Nauki i Sztuki

Uczniowie klasy I LOB przyrodniczo – językowej w ramach realizacji przedmiotu przyroda z analityką w dniu 21 października uczestniczyli w XVIII edycji Festiwalu Nauki i Sztuki na UPH w Siedlcach. Młodzi odkrywcy przyrody na Wydziale Nauk Ścisłych podczas sesji naukowej „Chemia barwy – barwy w chemii” wysłuchali pięciu pasjonujących wykładów:

„ Kolorowy świat kryształów”

„Porfiryny – kolorowa chemia życia”

„Barwy sygnalizacyjno-ochronne w przyrodzie – chemia opalania”

„Tlen, ozon i inne gazy w atmosferze”

„Niezwykły stan materii – ciekłe kryształy”.

Po wykładach rozpoczęły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Chemii „Poszukiwanie kolorów” oraz „Niezwykły stan materii – ciekłe kryształy”.  Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się pokazy widowiskowych doświadczeń chemicznych             w wykonaniu Studentów z Koła Naukowego Chemików „SPECTRUM”. (W.K.)