TECHNIKUM INFORMATYCZNE

Zajęcia z systemów operacyjnych mają charakter warsztatów.  Uczniowie oprócz książek i zeszytu używają komputera z dostępem do Internetu i lokalnej sieci. Tu uczniowie z klasy 2 inf:

Uczeń klasy informatycznej technikum uczy się jak zbudować z komponentów komputer o założonych z góry parametrach, zdiagnozować i wymienić wadliwe komponenty, zmodernizować i przeprowadzić prace serwisowe:

Na złożonym komputerze uczniowie instalują systemy Windows i Linux. W naszej szkole są to Windows 7 i 10, Windows 2008 R2 Server  oraz Linuksy firmy Novell: OpenSUSE i SLES.

Uczniowie w ramach zajęć dokonują konserwacji i naprawy laptopów. Poniżej klasa 1 inf. na zajęciach z laboratorium technik komputerowych:

Poniżej uczniowie kl 1 inf podczas demontażu laptopów w celu dokonania przeglądu lub wymiany komponentów (np. dysków lub pamięci RAM).Operacje serwisowe na sprzęcie wykonywane są na specjalnych matach antystatycznych, zaś uczniowie mają założone antystatyczne opaski: