Sport w szkole

Początek drugiego semestru był obfity w wydarzenia sportowe. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu i Regionu w pływaniu i tenisie stołowym. Drużyna chłopców w piłce ręcznej w regionie awansowała do finałów. Zakończyły się zawody w piłce koszykowej dziewcząt w regionie.

Pływanie

29.02.2016 na terenie parku wodnego w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. W zawodach wystartowało 8 szkół z powiatu mińskiego. Naszą szkołę reprezentowały 4 dziewczyny i 8 chłopaków.

Medali na podium zdobyli:

50m stylem klasycznym

II miejsce        Piórkowska Natalia ( I W)

II miejsce        Żywicki Aleksander ( II WB)

III miejsce       Marczak Arkadiusz ( I W)

50m stylem dowolnym

III miejsce       Marczak Arkadiusz ( I W)

sztafeta 4x50m

I miejsce         Piórkowska Natalia (I W), Ludkowska Adriana (II WB), Cecotka Natalia (I W), Wożniak Wiktoria (I W)

II miejsce        Marczak Arkadiusz (I W), Teluk Mikołaj (I W), Celej Patryk (III WA), Żywicki  Aleksander (II WB)

W klasyfikacji ogólnej dziewczyny i chłopcy zajęli pierwsze miejsce.

Mistrzostwa Regionu odbyły się na drugi dzień pierwszego marca w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i dziewczyn. W rywalizacji indywidualnej

styl klasyczny:                                     III miejsce Żywicki Aleksander

w sztafecie 4x50m dziewczyny          III miejsce

chłopcy          IV miejsce

Skład sztafet:

dziewczęta: Piórkowska Natalia (I W), Ludkowska Adrianna (II WB), Cecotka Natalia (I W), Wożniak Wiktoria (I W).

chłopcy: Marczak Arkadiusz (I W), Teluk Mikołaj (I W), Celej Dawid (I W), Żywicki Aleksander (IIWB), Łuniewski Karol (III WB)

Tenis stołowy

24.02.2016 nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zgłosiło się 5 szkół: ZSA, Salezjanie, ZSE, Chemik i ZS nr1. Po rozegraniu meczu w systemie „każdy swego” wyłoniono kolejność: Ekonom, ZSA, Chemik, Budowlanka, Salezjanie.

Naszą szkołę reprezentowały: Czyżewska Małgorzata, Zawilińska Martyna i Paska Marta z klasy III WA.

Natomiast w kategorii chłopców o mistrzostwo Powiatu zgłosiło się 6 drużyn. Po rozegraniu grup w meczach półfinałowych spotkały się ZSE - ZSA wynik 2:1, oraz ZSnr1 – ZSZnr2 wynik 0:2. Mecz o III miejsce w zaciętej grze wygrał ZSA. Finał to wygrana Ekonoma nad Mechanikiem. Nasza szkoła w składzie Możdżonek Kamil (IIm), Prasula Marcin (IVbu), Ludwiniak Rafał (IIIdrs) zajęła czwarte miejsce.

Pamiątkowe puchary i medale wręczała wicedyrektor pani Parol.

Organizatorem turnieju był Robert Stelmach, a sędzią głównym zawodów Arkadiusz Sołowiej.

Piłka koszykowa dziewcząt

W marcu na parkiecie sali gimnastycznej naszej szkoły odbywały się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rozgrywek stanęły cztery drużyny: LO Mrozy, ZS Marii Składowskiej-Curie, ZSE Mińsk Maz, ZS nr 1 w Mińku Mazowieckim.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:Kwiatkowska Elwira (IIPP), Gąsior Edyta (IIPP), Cichocka Monika (II PP), Kawka Julia (I W), Cecotka Natalia (I W),Brodacka Patrycja (II AD), Czerwińska Katarzyna (II geo), Witan Aleksandra (II GEO), Wojda Patrycja (II TUF).

Po ciężkich zmaganiach  dnia 21 marca 2016 r. odbyły się finały, po których klasyfikacja ukształtowała się następująco:

I miejsce - ZS im. Marii Składowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim

II miejsce - ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

III miejsce - LO Mrozy

IV miejsce - ZSE w Mińsku Mazowieckim

Puchar najlepszej zawodniczki otrzymała reprezentantka uczennica naszego zespołu  Elwira Kwiatkowska, odebrała go z rąk Pana Dyrektora Pawła Domagały. Opiekunem naszej reprezentacji była pani Ewa Mikucewicz. Głównym sędzią zawodów Arkadiusz Sołowiej.