Wysokie miejsca naszych uczniów w Mistrzostwach Europy Taekwon-Do ITF

W dniach 22 – 25 października w Motherwell w Szkocji odbyły się XXX Mistrzostwa Europy Seniorów i XXI Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 520 zawodników z 23 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski z naszymi uczniami w składzie.

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 14 - 20 października w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Reprezentacja Polski potwierdziła swoją dominującą pozycję w Europie przywożąc z mistrzostw 52 medale - 21 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych.

Polacy zajęli 1.miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw - wyprzedzając reprezentacje Norwegii i Włoch.

Wśród kadrowiczów reprezentujących nasz kraj na mistrzostwach znalazło się pięcioro mińszczan, zawodników Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Karol Łuniewski II DAN, Mateusz Zgódka I DAN, Michalina Mikulska I DAN, Natalia Piórkowska I DAN i Marta Krajewska I DAN.

Mińszczanie spisali się znakomicie zdobywając 7 medali Mistrzostw Europy.

Karol Łuniewski wraz z kolegami z drużyny zdobył Mistrzostwo Europy w kategorii juniorów w konkurencjach układów formalnych oraz testów siły, a także srebrny medal w konkurencji technik specjalnych i brązowy medal w konkurencji walk.

W drodze po drużynowe złoto w konkurencji układów formalnych Karol wraz z kolegami pokonali po kolei drużyny Włoch i Norwegii, a w konkurencji testów siły wyprzedzili bezpośrednio reprezentacje Rumunii, Finlandii.

Natalia Piórkowska wraz z koleżankami z drużyny zdobyła Mistrzostwo Europy juniorów w walkach pokonując drużyny Włoch i Irlandii a w finale Norwegii.

Indywidualnie Karol Łuniewski zdobył brązowy medal w konkurencji technik specjalnych.

Michalina Mikulska i Natalia Piórkowska wywalczyły natomiast brązowy medal w konkurencji walk tradycyjnych.

Drużyny juniorów reprezentacji Polski, w której wystąpił Karol i Natalia, zostały najlepszymi drużynami Mistrzostw Europy 2015 w swojej kategorii wiekowej.

Poza wymienionymi klubowiczami w mistrzostwach wystąpili także Mateusz Zgódka i Marta Krajewska, którzy także zebrali dobre recenzje za swoje występy oraz na pewno zyskali cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Gratulujemy naszym zawodnikom występu na Mistrzostwach Europy i życzymy kolejnych powołań do reprezentacji!

Dziękujemy Urzędowi Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Urzędowi Gminy Mińsk Mazowiecki za wsparcie finansowe jakiego udzieliły naszym zawodnikom. Przekazane środki wydatnie pomogły sfinansować udział naszych kadrowiczów w zgrupowaniu Reprezentacji Polski oraz w zawodach Mistrzostw Europy.