Uczniowie w Alpach

Dzięki współpracy szkoły z Fundacją EBU w dniach 8-15.02 uczennice naszej szkoły Monika Chojecka i Patrycja Brodacka wraz z panią Edytą Wojdygą wzięły udział w Międzynarodowej wymianie młodzieżowej zorganizowanej w ramach programu ERASMUS+ przez organizację w EUnite w sercu Alp, w miejscowości Villach w Austrii.

W projekcie uczestniczyło po pięciu uczestników z sześciu krajów europejskich - Austrii, Bułgarii, Litwy, Polski, Rumunii oraz Turcji.

Tematem tego projektu było hasło "Balance Yourself". Wymiana ta miała na celu zebranie młodych Europejczyków i umożliwienie im wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązania nowych znajomości oraz rozwoju umiejętności praktycznych i społecznych. Podczas tej wymiany uczestnicy nie tylko szkolili umiejętność komunikacji w języku angielskim, ale również pracowali nad pewnością  siebie, zaufaniem innym, pozytywnym myśleniem jak i pozytywnym sposobem postrzegania siebie i prezentowania swojej osoby. Młodzież poszerzała swoją wiedzę o świecie, kulturze i tradycjach innych krajów biorących udział w projekcie, dzięki wieczorkom kulturowym, które każde z państw miało okazje poprowadzić.