I Dni Technik Pomiarowych

W dniach 26-27 marca 2014r. odbyły się Pierwsze Dni Technik Pomiarowych. Organizatorami byli: Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim oraz działający przy nim Klub Młodego Geodety. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów klas technikum, jak i firm budowlanych czy geodezyjnych. Łącznie przez dwa dni imprezy odwiedziło nas około 200 osób zainteresowanych tematyką pomiarową. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe kubki z logo imprezy ufundowane przez sponsorów.

W trakcie Pierwszych Dni Technik Pomiarowych gościliśmy:

TOPCON

APOGEO

MIERZYMY.PL

AKGEO

LEICA GEOSYSTEM

ESRI POLSKA

GEOMATIX

Podczas Pierwszych Dni Technik Pomiarowych była możliwość zobaczenia i praktycznego  zapoznania się z nowymitechnologiami pomiarowymi wykorzystywanymi w geodezji, budownictwie, drogownictwie i batymetrii. Prezentowany sprzęt był udostępniony dla gości, a wystawcy służyli chętnie pomocą.

Duże zainteresowanie wzbudzał nowoczesny skaner laserowy Topcon, który mierzy kilkaset tysięcy punktów na minutę i dokumentuje wykonaną pracę w postaci zdjęć. Szczególne zainteresowanie budził tachimetr „śledzący” firm Trimble oraz Leica, do którego obsługi potrzebna jest już tylko jedna osoba, co znacznie zmniejsza koszty oraz maksymalizuje zyski. Uczniowie  technikum mieli niebywałą okazję wziąć udział w warsztatach pomiarowych przy użyciu GPS, zorganizowanych przez firmę Geomatix – dystrybutora marki South. Swoją ofertę przedstawiła również firma ESRI-Polska, specjalizująca się w dziedzinie rozwiązań dla GIS. Przedstawiła ona praktyczne zastosowanie Systemu Informacji Geograficznej w zarządzaniu gminą. Kolejny gość Marek Pudło z firmy Mierzymy zaprezentował jedno z najnowszych rozwiązań szeroko pojętych pomiarów inwentaryzacyjnych – Leica 3D Disto.

Swoją obecnością zaszczycił nas starosta miński - Pan Antoni Jan Tarczyński, który zapoznał się z ofertą prezentowaną przez przybyłych wystawców. Następnie wygłosił krótkie przemówienie i razem z nami wysłuchał  prezentacji na temat zastosowania oprogramowania ArcGIS w praktyce. Pan Starosta miał również okazję zobaczyć, jak funkcjonuje niedawno otwarta (05.03.2014r.) pracownia dokumentacyjna, gdzie uczniowie  zgrywali dane z pomiarów terenowych wykonywanych za pomocą GPS-a.

Szczególne podziękowania kierujemy do wspierających nasze przedsięwzięcie:

„Mierzymy” – Marek Pudło

„Pracownia Ochrony Środowiska” – Jacek Nagraba

„M2geo” - Usługi geodezyjne – Marcin Bąk i Michał Cichecki

Zapraszamy wszystkich za rok!!!

Migawki zdjęciowe

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ