Wizyta profesora Mariusza Jędrzejko

Dnia 13 lutego 2012r. pracownicy Zespołu Szkól nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim i zaproszeni goście uczestniczyli w szkoleniu „Pigmalion i Aureola” prowadzonym przez profesora Mariusza Jędrzejko – dyrektora Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Wizja szkoły przedstawiona  nieszablonowo przez prowadzącego zakłada zmiany w obyczajowości młodzieży, dzięki zastosowaniu nowych technik aktywizacji uczniów i ich integracji ze szkołą. Pan profesor zwrócił uwagę na wykorzystanie przestrzeni szkoły dla pobudzenia uczniów do wysiłku w nauce, ukazał nowe obszary wykorzystania treści związanych z Patronem szkoły i regionem, powiedział jak prezentować sukcesy nauczycieli i uczniów.
Oby za inspiracją naszego gościa udało się przekonać Rycerzy Wielkiego Króla że największe i najpiękniejsze prawo ucznia to PRAWO DO NAUKI a wszystkie inne prawa  są tego pochodne.