Spotkanie z native speakerem, Brytyjczykiem, Markiem Brannanem

Czy w Anglii nieustannie pada deszcz? Czy ‘5 o’clock’ to naprawdę codzienna tradycja Brytyjczyków? Skąd się wzięło powiedzenie ‘It’s raining cats and dogs’? Dlaczego w angielskich cyrkach nie ma zwierząt?

Odpowiedzi na te i inne pytania mogli usłyszeć uczniowie klas liceum i technikum 12 kwietnia na spotkaniu z native speakerem, Brytyjczykiem, Markiem Brannanem.

Mark, który na co dzień jest lektorem w Studium Języków Obcych, gościł na zajęciach podczas których opowiedział o swoich rodzinnych stronach. Prezentacji multimedialnej towarzyszyło opowiadanie o Blackpool, symbolach kultury brytyjskiej, a nawet o tradycyjnej kuchni angielskiej, a wszystko to w języku angielskim! Gość musiał też odpowiedzieć na wiele pytań zgromadzonych słuchaczy dotyczących jego opinii i refleksji o Polsce i Polakach.

W spotkaniu, zorganizowanym dzięki uprzejmości Pana Tomasza Paudyny, Dyrektora Studium Języków Obcych i Pani Dyrektor Małgorzaty Beczek wzięli uczniowie klas I LOB, II LOB, II inf, III bud A, III dr.

Pomysłodawca, p. Ewa Drużbalska Kopka, i uczestnicy już myślą o tematach następnych spotkań!