PROGRAM eTwinning

W tym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning – Europejska Współpraca Szkół. Program promuje szkolną współpracę w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych, oferując wsparcie i narzędzia, dzięki którym szkoły mogą tworzyć partnerstwa w ramach różnych dziedzin tematycznych.

Dzięki międzynarodowemu projektowi uczniowie biorący w nim udział rozwijają kompetencje językowe i umiejętności związane z wykorzystaniem nowych technologii, pogłębiają znajomość kultury, tradycji i realiów krajów europejskich oraz zdobywają umiejętności planowania, decydowania i pracy w grupie.

Nasz projekt zatytułowany jest  „Promoting healthy lifestyle among young people” i dotyczy promowania wśród młodzieży zdrowego stylu życia. Naszym głównym partnerem jest szkoła średnia z Hiszpanii. Wspólnie pracujemy na platformie online i komunikujemy się w języku angielskim. Do naszego projektu dołączyły szkoły z Portugalii, Belgii i Turcji.