Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Uczniowie z trzeciej klasy stolarskiej Branżowej Szkoły na Targach DREMA

Dzień 13 września uczniowie z trzeciej klasy stolarskiej Branżowej Szkoły I Stopnia rozpoczęli nader wcześnie. O godzinie 5:40 wyruszyli pociągiem z Mińska Mazowieckiego  przez Warszawę do Poznania, aby wziąć udział w największym wydarzeniu wystawienniczo- targowym branży drzewnej  - Międzynarodowych Targach Poznańskich „DREMA”.  Czasu na oglądanie  wielkiej liczby nowoczesnych, imponujących maszyn do produkcji mebli, zadawanie fachowych, dociekliwych pytań „ co to jest”, „do czego to służy” oraz zbieranie „wziątek”  było niewiele.

Przyjęto tempo ekspresowe, aby zajrzeć do każdego pawilonu i zaopatrzyć się w rozmaite „przezenty”.  Po kilku godzinach bieganiny nastąpił zasłużony wypoczynek w pociągu zmierzającym do Warszawy i Mińska Mazowieckiego.

Na Targach DREMA (drewno – maszyny) prezentowane są najnowsze, najnowocześniejsze maszyny i technologie, zastosowanie  których pozytywnie wpłynie na konkurencyjność  wyrobów. Jest to jedyne miejsce w Polsce i Europie środkowo – wschodniej, w którym można zobaczyć,  jaki jest potencjał przemysłu drzewnego w XXI wieku. 

Miłym akcentem było poznanie uczniów z innych szkół drzewnych w Polsce oraz obejrzenie prac rówieśników wykonanych na konkurs „Wyczarowane z Drewna” .

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17