Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Nauka w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji trwa 4 lata dla absolwentów gimnazjum i 5 lat dla absolwentów szkoły podstawowej. Poza przedmiotami ogólnokształcącymi, przygotowującymi do matury, w programie jest również szereg przedmiotów zawodowych.

W trakcie czteroletniego lub pięcioletniego  okresu kształcenia uczniowie będą zdawać egzaminy z kwalifikacji,

Wykonywanie robót związanych z montażem, instalacji i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.

Eksploatacja i organizacja robót związanych z montażem, instalacji i urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.

a pozytywny wynik pozwoli na zdobycie tytułu – TECHNIKA CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI

Przedmioty nauczania na poziomie rozszerzonym matematyka i fizyka

Szkoła kształcąca w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji przygotowuje do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• montowania i uruchamiania instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych;

• oceniania stanu technicznego instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych;

• obsługi i konserwacji instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych;

• naprawy oraz modernizacji instalacji i urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych;

• organizowania prac związanych z  montażem i eksploatacją instalacji oraz urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Praktyki zawodowe odbywają się w przedsiębiorstwach z którymi szkoła ma podpisane umowy o współpracy. Szkoła  zapewnia wszystkim uczniom praktyki. Odbywają się one w bardzo komfortowych warunkach, które pozwalają na przyswojenie wielu umiejętności zawodowych. W zakładach tych istnieje możliwość zdobycia zatrudnienia po skończeniu nauki.

Lista współpracujących ze szkoła podmiotów realizujących kształcenia praktyczne.

ELZET Leszek Zając,

WEKLIM Leszek Czyż,

SCHIESSL – Polska

WENA Klimatechnik Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo

Carrier Polska Sp. z o. o.

ESKIMO Chłodnictwo – Klimatyzacja  - Wentylacja,  Andrzej Żak

ZAWMAR Marek Zawłocki

Kontynuacja nauki w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji

• Politechnika Gdańska,