''Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi''

Młodzież chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Nasi uczniowie wyróżniają się takimi cechami, jak: optymizm, chęcią do działania  i umiejętnością dostrzegania wokół siebie ludzi potrzebujących, samotnych, chorych  oraz umiejętnością wygospodarowania wolnej chwili, odwagą, empatią, wrażliwością, otwartością odpowiedzialnością i kulturą osobistą.

W naszej szkole prowadzimy wiele akcji charytatywnych, takich jak:

1. Zbiórka Żywności  „ Tak pomagam!” – CARITAS POLSKA
  2. Pomóżmy mieszkańcom parafii  Św. Wawrzyńca w Żókwi( Ukraina) – organizator Wicestarosta Mińska Krzysztof Płochocki  oraz Szkolne Koła Caritas z ZSE i ZSA.
  3. Dzień Pluszowego Misia - zbiórka zabawek, przyborów szkolnych, gier planszowych dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.
  4. Zbiórka Żywności „Kromka chleba dla sąsiada” – CARITAS POLSKA
  5. „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”  - przygotowanie paczek  ze słodyczami dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej im. Św. Franciszka z Asyżu.
  6. Wieloletnia współpraca naszej młodzieży ze Świetlicą Socjoterapeutyczną                      im. Św. Franciszka   z Asyżu.
  7. Góra grosza.