Sukces naszego informatyka

W dniu 10 marca 2017 roku  na Wydziale Matematyki i Informatyki w Toruniu przy ul. Chopina 12/18 odbył się podsumowanie międzynarodowego konkursu informatycznego ”Bóbr”.

Laureatem i zdobywcą 3 miejsca w kategorii wiekowej junior jest uczeń trzeciej klasy technikum informatycznego w Zespole Szkół nr 1 Maciej Czyżkowski.

Certyfikat i nagrodę rzeczową w postaci smartwatch’a wręczył autor książek, wykładowca i organizator konkursu profesor Maciej Sysło. W XI edycji konkursu na całym świecie wzięło udział 1 610 000 uczniów  z 55 krajów, z czego w  Polsce 15 862 uczestników.

Nagrodę w postaci książki, jako opiekun ucznia otrzymał również pan Mirosław Paja nauczyciel przedmiotów zawodowych.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu „Bebras” z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Gratulujemy Maćkowi sukcesu i życzymy podwyższenia lokaty w następnym roku.