Proces budowy obwodnicy

👷‍♀️🚧 29 kwietnia uczniowie klasy 2TGE wraz opiekunami – Katarzyną Nawrot i Tomaszem Miszczakiem mieli niezwykłą przyjemność zobaczyć proces budowy obwodnicy Kałuszyna. Towarzyszył im kierownik budowy, który podzielił się informacjami na temat tej inwestycji.

Opowiadał o procesie planowania i realizacji tego projektu, podkreślając jego znaczenie dla lokalnej społeczności oraz dla rozwoju regionu. Młodzież dowiedziała się, jakie wyzwania napotkano w trakcie budowy oraz jakie innowacyjne rozwiązania zostały zastosowane, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom drogi.

Obwodnica Kałuszyna nie tylko skraca czas podróży i poprawia dostępność komunikacyjną, ale także zmniejsza natężenie ruchu w centrum miasta, co przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców. Uczniowie Zrozumieli kilka nowych pojęć związanych z projektowaniem i realizacją dróg, co pozwoliło im pozyskać nową wiedzę