Krwiobus – mobilny punkt krwiodawstwa

17.04.2024 roku pod naszą szkołę podjechał krwiobus- mobilny punkt krwiodawstwa.Odbyła się akcja honorowego dawstwa krwi, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów – 54 osoby zadeklarowały swój udział. Pomimo tego, że personel pracował bez wytchnienia nie wszyscy chętni zostali przyjęci. Niektórzy zostali zdyskwalifikowani czasowo z różnych powodów. Honorowo oddało krew 21 osób. Są to:

1. Edwin Winiarek

20. Płochocki Bartosz 5PIN

21. Świtała Kacper

Jesteśmy z nich dumni.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej akcji, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację krwiobusu. Wasza hojność i gotowość do pomocy są wzorem dla całej społeczności szkolnej. To niezwykłe wydarzenie nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale przede wszystkim może uratować ludzkie życie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Profesor Eweliny Wójcickiej za pomoc w organizacji oraz nadzorowaniu prawidłowego a także bezpiecznego przebiegu akcji.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne takie akcje i jesteśmy dumni, że nasze technikum może być częścią tego ważnego przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta będzie inspiracją dla wielu kolejnych osób do podjęcia kroku w kierunku krwiodawstwa i dołączenia do szlachetnej grupy ludzi, którzy świadomie podejmują działania mające na celu ratowanie życia.

opiekun grupy

Elżbieta Próchenko