Przejdź do treści

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

👨‍🚒🚒 21 maja 2024 r. gościliśmy grupę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu, którzy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypomnieli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci. Strażacy zaprezentowali uczestnikom spotkania udzielanie pierwszej pomocy przy pomocy urządzenia AED.

Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez strażaków fantomach. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Takie lekcje są bardzo ważne, a umiejętność właściwego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia powinien posiadać każdy bez względu na wiek. Dzięki takiej wiedzy możemy w przyszłości uratować nie jedno życie.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zorganizowali pokaz nowego wozu strażackiego, jego wyposażenia oraz rozmawiali z młodzieżą i nauczycielami na temat zagrożeń oraz bezpieczeństwa.

Dziękujemy 😊 Strażakom z OSP Zamienie za poświęcony czas i zaangażowanie w prowadzeniu zajęć życząc przy tym bezpiecznej służby, tylu powrotów, ile wyjazdów.
Niech podejmowane przez Was działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Grażyna Kowalewska