I Ogólnopolski Konkursu Fryzur Historycznych Fryzjerska Odyseja Panna młoda na przestrzeni wieków 1890 - 1980

Celem konkursu było wzbogacenie i poszerzenie wiedzy o kulturze, obyczajach i modzie dawnych epok oraz ukazanie ich wpływu na świat współczesnej mody i kultury. Dnia 9.11.2016r. w Zespole Szkół nr 21 przy ul. Saskiej 78 w Warszawie  odbył się I Ogólnopolski Konkurs Fryzur Historycznych „Fryzjerska Odyseja" pt. Panna młoda na przestrzeni wieków. Naszą szkołę  reprezentował Karol Mlącki  uczeń trzeciej klasy Technikum Fryzjerskiego oraz  Weronika Waszkiewicz uczennica klasy drugiej. Uczniowie wykonali prace na modelkach wraz z pełną stylizacją.

Ich zaangażowanie i trud zakończyły się  małym sukcesem gdyż Karol Mlącki za swoją stylizacją  otrzymała  dwukrotne wyróżnienie, jedno od jury konkursowego, a drugie od firmy Fale Loki Koki.

W konkursie uczestniczyło 18 uczniów ze szkół fryzjerskich z całej Polski. Konkurs miał formę dwuetapową. Etap pierwszy polegał na przygotowaniu krótkiej pracy pisemnej na temat fryzury, którą zawodnik zamierzał wykonać podczas etapu praktycznego. Inspiracją mogły być: postać historyczna, dzieło plastyczne, dzieło sztuki, postać literacka lub filmowa. W drugiej części rywalizacji uczestnicy musieli wykonać, wcześniej opisaną fryzurę, na modelce. Na zrealizowanie zadania fryzjerzy mieli 180 minut. Ubiór, makijaż oraz fryzura modelki musiała stanowić harmonijną całość, zgodną z tematem konkursu oraz epoką historyczną w nim ujętą.

Młodzież do I Ogólnopolski Konkurs Fryzur Historycznych „Fryzjerska Odyseja" pt. Panna młoda na przestrzeni wieków przygotowała p. Alina Kopczyńska.