Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Dzień Przedsiębiorczości

20 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W ramach tego programu  uczniowie odbyli jednodniową praktykę zawodową  na wybranym przez siebie stanowisku pracy w firmach pod kierunkiem konsultanta(opiekuna).

 Młodzieży miała możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie                                z rzeczywistością, a konsultanci mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dzień Przedsiębiorczości daje szansę na wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej w szkole, lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Pozwala uczniom zdobywać kolejne doświadczenia. Mogą się oni zapoznać „od kuchni” z działalnością firm, instytucji i urzędów.

W tegorocznej edycji programu wzięło udział 840 uczniów naszej szkoły, którzy udali się na praktyki do 151 firm z naszego powiatu i regionu: jednostek wojskowych, komendy policji, straży pożarnej urzędów, szkół przedszkoli, przychodni lekarskich, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, sklepach odzieżowych i spożywczych, firmach i zakładach budowlanych, hurtowniach, domach opieki i innych.

Uczniowie uczestniczący w Dniu Przedsiębiorczości bardzo pozytywnie ocenili swój jednodniowy pobyt w zakładach pracy i instytucjach. Przede wszystkim zwrócili uwagę na miłą atmosferę i życzliwe przyjęcie, otwartości oraz profesjonalizm w przekazywaniu im wiedzy  na temat wybranego przez nich stanowisk pracy, przyszłego zawodu. Wszyscy uczniowie są zgodni, że było to bardzo ciekawe                   i pouczające doświadczenie, które z pewnością „ rzuci światło” na ich przyszłe decyzje związane                             z karierą zawodową.

Wszystkim instytucjom i zakładom pracy, które umożliwiły naszym  uczniom udział w tym przedsięwzięciu koordynator projektu, dyrekcja szkoły oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania. Dzięki Państwa życzliwości nasza młodzież mogła zdobyć cenne doświadczenie, przenosząc się, chociaż na jeden dzień, w swoją zawodową przyszłość i zmierzyć się ze swoimi marzeniami.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17