Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

"Król fryzjerów, fryzjer królów"

21 kwietnia 2016 r. o godzinie 18.30 w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie  z Martą Orzeszyną  autorką książki pt. „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów” w którym uczestniczyły uczennice z  klasy II technikum usług fryzjerskich.

Marta Orzeszyna w swojej książce przypomina nam o jednym z najlepszych fryzjerów na świecie, któremu nikt dotąd nie dorównał zwłaszcza sławą, a którego niewielu pamięta. Autorka stara się przywrócić go do życia pokazując, że tworzył historię mody i sztuki z takim sławami jak: Chanel, Picassa, Cocteau, które znał osobiście.  W swojej książce snuje fantastyczną opowieść o człowieku, który „był prawdziwym kreatorem, artystą, dobroczyńcą i filantropem, przyjacielem gwiazd, polityków, arystokratów". Nie zasłużył na niepamięć".

Uczennice były pod ogromnym wrażeniem opowieści Pani Marty o Antoinem Cierplikowskim wzbogaconej pokazem pamiątek po nim. Ta żywa lekcja historii fryzjerstwa uświadomiła młodym ludziom, że fryzjer to nie tylko rzemieślnik ale  przede wszystkim artysta, kreator. 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17