Zostań technikiem informatykiem

Zapraszamy gimnazjalistów do naszego technikum informatycznego, w czasie giełdy na naszym stoisku uczniowie odpowiedzą na Wasze pytania!

W Technikum Informatycznym w ZS nr 1 w drugim roku nauki weźmiecie udział w kursach CCNA Routing and Switching opracowanych przez Cisco Networking Academy®, które przygotowują was do egzaminu z kwalifikacji E13 oraz do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego Cisco CCENT®.

W trzeciej klasie w ramach laboratorium z sieci będziecie mieli możliwość przetestowania najnowszych rozwiązań sieciowych.

W obecnym roku szkolnym uczniowie trzecich klas:

1.Konfigurują bramki CISCO SPA122 oraz usługę HaloNet (dostaliśmy kilkanaście darmowych numerów)

2. Testuj technologię PLC wykorzystując transmitery sieciowe TP-LINK TL-PA4020.

Transmitery sieciowe wykorzystują istniejącą już sieć elektryczną do transmisji danych. Wystarczy umieścić transmitery w gniazdkach elektrycznych i podłączyć jeden z nich do routera. Następnie do transmiterów można podłączyć komputer, konsolę, telewizor lub inne urządzenie wyposażone w kartę sieciową – przewodowo lub także po WiFi (w zależności od modelu transmitera).

3. Dzięki firmie ProData uczniowie mogą zapoznać się z najnowszymi terminalami L300. Terminale zużywają o wiele mniej energii elektrycznej (nawet 90% w porównaniu z tradycyjnym komputerem). Absolwenci, którzy powołają się w rozmowie z firmą ProData mają szanse przy zakupie na gratisy;)

4. Pamiętając, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych danych konfigurują dysk sieciowy NAS. Uczą się jak skonfigurować RAID i oprogramowanie, aby kopia wykonywała się automatycznie.

5. Wykorzystując sprzęt Netgera, uczniowie konfigurują prostą sieć składającą się z routera N150, przełącznika GS724T i kilku access pointów WAG102.  Na przełączniku ustawiają VLANY , zabezpieczają sieć przed wpięciem obcego komputera czy serwera DHCP, który by zakłócił prace.