Wycieczka do Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk

W czwartek 14 kwietnia uczniowie klasy 2 AD udali się na wycieczkę do Warszawy, której celem było zwiedzenie Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk.  Młodzież wzięła udział w lekcji muzealnej „Geologia i surowce  mineralne Polski”, podczas której poszerzyła wiedzę na temat budowy geologicznej Polski i Europy oraz procesów geologicznych kształtujących nasz kontynent.

Uczniowie poznali bogactwo skał i minerałów występujących w naszym kraju oraz czynniki wpływające na rzeźbę naszej ojczyzny. Przybliżona została między innymi rzeźbotwórcza działalność lądolodów i lodowców górskich, które przekształcały teren Polski przez ostatnie kilkaset tysięcy lat.

Po lekcji uczniowie zapoznali się z bogatymi zbiorami muzeum zgromadzonymi w działach Mineralogii i Petrografii oraz Bursztynu. Obejmują one między innymi kolekcje skał i minerałów, meteorytów pochodzących z terytorium Polski i świata. Młodzież obejrzała zbiory bursztynu bałtyckiego, jedne z największych kolekcji tego typu na świecie.