Klasy wojskowe na ćwiczeniach z ministrem obrony narodowej

19 marca 2016 r. do Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim przybył minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Obserwował on zajęcia szkoleniowe organizacji proobronnych we współdziałaniu z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Obserwatorami byli także amerykańscy eksperci i żołnierze z Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Wielkimi krokami zbliża się szczyt NATO w Warszawie, w związku z tym trwają intensywne przygotowania. Kolejnym etapem były opisywane ćwiczenia, ich tematyka obejmowała m.in.:

- użytkowanie broni strzeleckiej,

- techniki posługiwania się bronią,

- taktykę i techniki interwencji,

- elementy patrolowania i konwojowania

- oraz  kierowania ruchem drogowym.

W szkoleniu udział wzięło ponad 200 członków największych w kraju organizacji proobronnych, związków strzeleckich oraz uczniów klas mundurowych. W tym elitarnym gronie nie zabrakło oczywiście klas wojskowych z naszej szkoły. Staje się to już tradycją, że uczniowie z naszych klas mundurowych uczestniczą w najważniejszych imprezach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Szefowi MON podczas wizyty na terenie jednostki Żandarmerii Wojskowej towarzyszyli m.in.: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim Pani Małgorzata Beczek, wiceminister edukacji narodowej Pani Teresa Wargocka, oraz dyrektor Gabinetu Politycznego MON Bartłomiej Misiewicz, a także posłowie na Sejm RP, w tym przedstawiciele Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.