Wycieczka zawodowa klasy II m do nowego Centrum Szkoleniowego firmy Viega Sp z.o.o.

W dniu 23.02.2016  roku odbyła się  wycieczka zawodowa klasy II m zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych i KKZ do nowego Centrum Szkoleniowego firmy Viega  w Warszawie. Opiekunami wycieczki byli: Bogusława Bartosiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 1 i wychowawca klasy oraz Adam Kamiński – nauczyciel zajęć praktycznych w CKZiU.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technik instalacyjnych.

Tematyka szkolenia dla uczniów obejmowała następujące zagadnienia:

- technika zaprasowywania – systemy instalacyjne Viega: teoria i ćwiczenia praktyczne przy stole montażowym

- technika zabudowy podtynkowej Viega (dobór odpowiedniego stelaża i sposoby montażu)

-technika odprowadzania wody w łazienkach ( wanny, brodziki, umywalki, zlewozmywaki )

-wpusty podłogowe Advantix i odpływy liniowe (montaż, sposoby uszczelniania)

-elektroniczna armatura napełniająca

Prezentacja i ćwiczenia  bardzo zaciekawiły  naszych uczniów, zadawali liczne pytania z różnego zakresu  ale  wszystkie dotyczące przedstawionej tematyki , otrzymywali bardzo dokładne wyjaśnienia na wszelkiego rodzaju zapytania.

Wszyscy uczestnicy wyszli wzbogaceni nie tylko o wiedzę zawodową , ale i o przekonanie, że można zasięgnąć fachową informacje przy wprowadzaniu nowych technik.

Takie wycieczki rozszerzają wiedzę zdobytą w szkole i umożliwiają stosowanie jej w praktyce.