Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

UCZEŃ KLASY II t PIOTR ZAWADZKI ZWYCIĘŻYŁ W FINALE KONKURSU ZŁOTA KIELNIA

Mamy przyjemność poinformować, że Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny odniosła sukces. Uczeń klasy II monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zasadniczej szkoły zawodowej  PIOTR ZAWADZKI zwyciężył  w finale XLV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”

Turniej został zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej z siedzibą w Grudziądzu, Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia" z siedzibą w Toruniu, Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu, Targi Budownictwa  „Budma 2016". Sponsorem strategicznym turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, była polska firma „Fakro” - lider w branży okien dachowych. O randze turnieju świadczą ufundowane przez sponsorów nagrody, przywilej zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zapewnienie  założone przez władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego o przyjęciu laureatów na studia. W gali  rozdania nagród uczestniczyła Pani Wiceminister Edukacji Narodowej Teresa Wargocka. 

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 3508 uczniów z 86 szkół zasadniczych w całym kraju. Do finału zakwalifikowało się po sześciu uczestników w  pięciu kwalifikacjach.

                Ogólnopolski Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od ponad 40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych kształcących w zawodach budowlanych, możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, a laureaci i finaliści  konkursu decyzją MEN są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Sponsorzy turnieju deklarują zatrudnienie laureatów oraz proponują specjalistyczne szkolenia. Uczestnicy konkursu nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Sukces Piotra Zawadzkiego wpisuje się w pasmo sukcesów uczniów z klas stolarskich odnoszonych na Turnieju „Złota Kielnia” od 2010 roku.  Corocznie,  uczniowie przygotowywani przez nauczycielkę  przedmiotów zawodowych,  Halinę Nowak i nauczycieli praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim zostają uczestnikami finału centralnego Turnieju. Warto przypomnieć, że pięć lat temu, w roku 2011, najlepszym stolarzem w kraju był Tomasz Piotrkowicz,  laureat XL Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, w roku 2014 najlepszym stolarzem i najlepszym laureatem był Michał Wysocki. W roku 2015 Sebastian Sońta i Damian Cudny zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w konkursie finałowym XLIVEdycji Turnieju „Złota Kielnia”. 

 

 

Link do strony 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17