Naukowy piątek z Wydziałem Przyrodniczym

Tuż przed feriami uczniowie z klasy ILOB oraz z klasy II LOA/D pogłębiali swoją wiedzę z biologii i analityki  uczestnicząc w zajęciach na Wydziale Przyrodniczym UPH w Siedlcach. Celem wyjazdu było pogłębienie i rozszerzenie wiedzy o systemach produkcji i rynkach żywności we współczesnym świecie oraz możliwości zapoznania się procesami jednostkowymi w łańcuchu żywnościowym.

Po krótkim, interesującym wykładzie uczniowie podzieleni na 4 grupy, pod czujnym okiem pracowników naukowych zgłębiali podstawy genetyki, przygotowywali preparaty mikroskopowe, pracowali na najnowszej aparaturze badawczej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem dokonywali analizy sensorycznej czekolady i parówek, czyli produktów przez nich powszechnie spożywanych.  Bardzo podobały się uczniom zajęcia z kynologii dotyczące terapeutycznego i hobbystycznego wykorzystywania zwierząt.  (W.K.)