WIELKI SUKCES LUIZY ZWIERZ Z II BUD W KONKURSIE KRASOMÓWCZYM

Nauka w technikum pochłania mnóstwo czasu i energii. Czy po całym tygodniu wstawania
o 6.00 rano, zadań z matematyki i kartkówek, mamy czas na coś jeszcze? Każdą wolną chwilę chcemy spędzać na wszystkim innym, ale nie na nauce. Weekend to imprezy, kino czy kręgle.

Konkurs? W większości przypadkach odpowiedź brzmi: nie! Ale jak wiemy zdarzają się wyjątki. Przykładem jestem ja – Luiza Zwierz z klasy II technikum o profilu budowlanym. W naszym życiu zdarzają się różne sytuacje, a najlepsze co nas spotyka przychodzi w najmniej oczekiwanych momentach. Chęć do wzięcia udziału w konkursie krasomówczym przyszła ot tak, po prostu. Miałam fundament, ciężką pracą przygotowałam się do eliminacji powiatowych - 2 miejsce i mamy ściany. Teraz czas na strop i kolejne ściany. Wystąpienie, nie jest problemem je napisać, problem pojawia się, gdy chcemy je przekazać słuchaczom. Dzięki mojej klasie i nauczycielowi języka polskiego panu Tomaszowi Osińskiemu udało mi się zająć 3 miejsce w województwie. Można powiedzieć i tylko i aż 3. Zawsze mogło być pierwsze, ale jako dziewczyna jedyna stanęłam na podium, więc w sumie mogę posunąć się do stwierdzenia, że mam pierwsze. Najlepsza Krasomówczyni w województwie.

Im bliżej tym mniej pewności siebie, ale  gdy nadszedł dzień konkursu, wiedziałam, że nie mogę zawieźć ludzi, którzy pokładali we mnie wiarę, moja klasa, wychowawca i nauczyciel od polskiego. Znajdziemy czas na wszystko wystarczy chcieć i nigdy nie rezygnować z marzeń.

Tyle Luiza o sobie, jest ona bardzo skromną, drobną osóbką, a sukces który już osiągnęła jest ogromny. Posiada najlepszy dziewczęcy głos w województwie mazowieckim. Konkurs krasomówczy, w którym brała udział jest bardzo trudny. Uczestnicy muszą opowiadać dwa teksty, pierwszy 10 min, drugi trwający 15 min. Przekroczenie czasu zaledwie o 30 sek. Skutkuje punktami karnymi. Ponadto uczestnicy losują temat 3 min improwizacji.

Po wystąpieniach, dla najlepszych uczestników zostały przeprowadzone warsztaty metodyczne dotyczące radzenia sobie ze stresem podczas przemówień publicznych, a także ćwiczenia na emisję głosu

W dniach 20 -22 listopada 2015 r. odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej, na którym będzie nas reprezentować Luzia Zwierz, trzymajmy mocno za nią kciuki!