Program Stypendialny Samorządu Województwa Mazowieckiego

Dobra informacja dla uczniów z Mazowsza. Aż 1120 z nich może skorzystać z organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego programów stypendialnych. Właśnie rusza nabór wniosków.

Jest o co walczyć. Na ten cel samorząd województwa przeznaczy ponad 6 mln zł. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa X). Nowością będzie możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe przez uczniów szkół zawodowych.

Rejestracja on-line do programów stypendialnych będzie trwać siedem dni roboczych od 22 do 30 października br. Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia muszą wypełnić odpowiednie formularze, które są dostępne na stronach internetowych: dla gimnazjalistów – www.stypendia.oeiizk.waw.pl a dla uczniów szkół zawodowych http://www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl.