Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

W dniach 18-19 września 2015 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku MazowieckimDwudniowe Święto rozpoczęła Msza w Kościele pw. NMP w Mińsku Mazowieckim w intencji absolwentów oraz byłych i obecnych pracowników ZS nr 1. Świadkiem kolejnych odsłon uroczystości Jubileuszu była już Szkoła. Spotkanie w  Auli zaszczycili swoją obecnością m.in.: Pan Czesław Mroczek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Pan Mariusz Kozera – Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pan Albert Stoma – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pan Antoni Jan Tarczyński – Starosta Miński, Pan Krzysztof Płochocki - Wicestarosta Miński.

Przez część oficjalną poprowadzili zebranych Pani Dorota Chodorska, Pan Mariusz Piórkowski i Pan Adam Trześkowski. Zgodnie z wieloletnia tradycją spotkanie rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego i szkolnego. Następnie głos zabrała Pani Małgorzata Beczek – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, która przywitała gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.

Ważnym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń dla Zespołu Szkół nr 1.  Nasza Szkoła została honorowo wyróżniona Kombatanckim Krzyżem Pamiątkowym oraz Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

Nadszedł czas na przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał Pan Czesław Mroczek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Następnie wiele ciepłych słów
o Jubilatce przekazał Starosta Miński – Pan Antoni Jan Tarczyński oraz Pani Teresa Wargocka – była Dyrektor ZS nr 1 a także przedstawiciele służb mundurowych i dyrektorzy szkół powiatowych.

Po części oficjalnej Goście zostali zaproszeni do obejrzenia programu artystycznego. Dzięki piosenkom m.in. Maryli Rodowicz, Beatlesów, Maanamu, Dżemu powróciły wspomnienia z najpiękniejszych lat.

Na zakończenie pierwszego dnia obchodów uczniowie klas wojskowych przygotowali niespodziankę – zaprezentowali niezwykle widowiskową musztrę na wesoło.

19 września 2015 r. należał do Absolwentów. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się Maszą Świętą, po której nastąpiło spotkanie w Szkole. Po krótkich przemówieniach zebrani mieli ogromna przyjemność posłuchania wierszy autorstwa jednej z  Absolwentek. Po części oficjalnej powróciły wspomnienia. Młodzież zabrała Absolwentów w podroż muzyczną, której przystanki wyznaczały największe przeboje poszczególnych dekad. Część artystyczną zakończyły pokazy musztry przygotowane przez klasy wojskowe.

Po uroczystym obiedzie miały miejsce spotkania z kolegami i nauczycielami. Ostatnim akcentem uroczystości był sobotni Bal Absolwentów.

Zapraszamy do galerii zdjęć