"Geopodchody" edycja 2015 za nami

Uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w pierwszym w Polsce konkursie dla uczniów kształconych w zawodzie Technik geodeta. Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Wydział Geodezji Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, a także Warmińsko – Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich w ramach współpracy na rzecz kształcenia przyszłych geodetów zorganizowali etap praktyczny ogólnopolskiego konkursu o formule zbliżonej do wszystkim dobrze znanych podchodów, który miał miejsce w dniach 7-9 maja 2015 r..

Etap teoretyczny konkursu odbył się w dniu 15 kwietnia, kiedy to 46 zespołów z 18 szkół w Polsce rozwiązywało test poprzez platformę Internetową Moodle. Spośród nich wyłoniono 22 trzyosobowe drużyny, które 7 maja spotkały się w Olsztynie. Reprezentację naszej Szkoły stanowiło trzech uczniów z klasy III geodezyjnej: Marcin Felczyk, Michał Kowalski i Kamil Pawlak.

Honorowy patronat nad konkursem objęli : Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Prezydent Olsztyna, a także Rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Pierwszego dnia uczniowie, którzy przyjechali na konkurs, na specjalne zaproszenie Prezydenta Olsztyna odwiedzili Olsztyńskie Planetarium. Wyświetlony został film w technologii 3D, który opowiadał historię powstawania planet i gwiazd. Dnia 8 maja, podczas blisko 6 godzinnej rywalizacji na terenie Kortowa, zespoły konkursowe wykonywały różnorodne zadania na specjalnie w tym celu przygotowanych stanowiskach.

Rywalizacja była ogromna, każdy zespół chciał wykazać się swoimi umiejętnościami. Zadania konkursowe opracowała kadra naukowa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa.

Jury konkursowe w składzie: przewodniczący – mgr inż. Zdzisław Gąsiorowski – Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz dr inż. Joanna Janicka, dr inż. Andrzej Dumalski i dr inż. Krzysztof Mroczkowski z Instytutu Geodezji Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa 9 maja wygłosiło werdykt i ogłosiło zwycięzców rywalizacji. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym konkursie i liczymy na to, że za rok znów spotkamy się w malowniczym Olsztynie!