Geodeci na scenie

W ramach promocji ekologicznego stylu życia zgodnie z założeniami projektu Comenius realizowanego w naszej szkole, młodzież klasy III geo przygotowała przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Zielony Kapturek”. Mając na uwadze, że należy uświadamiać młode pokolenie o tym, jak ważne jest w dzisiejszych czasach bycie „eco-friendly”, uczniowie postanowili dotrzec do najmłodszych przedstawicieli tego pokolenia. Dlatego dn. 13 maja udali się do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim, gdzie zostali entuzjastycznie przywitani przez dzieci, którym bardzo podobało się przedstawienie.

Po występie młodzież naszej szkoły przeprowadziła warsztaty dla przedszkolaków. Dzieci stworzyły kolorowe zwierzątka z materiałów recyklingowych, dowiedziały się na czym polega recykling i w jaki sposób należy segregować śmieci, co to są elektroodpady i jak z nimi postępować, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę i prąd, jak dbać o przyrodę i jakich nieekologicznych zachowań należy unikać.

Nasi uczniowie świetnie odnaleźli się w roli aktorów i animatorów, zaś przygotowany pod kierunkiem pani Agaty Szymańskiej-Miszczuk oraz pana Tomasza Osińskiego program, bardzo podobał się dzieciom i pracownikom przedszkola  a młodzieży sprawił wiele satysfakcji.

Podziękowania za zaangażowanie i odwagę należą się Asi Szlązek, Klaudii Kozaczek, Weronice Główce, Renacie Sulejewskiej, Agnieszce Dębale, Magdzie Sasin, Małgosi Batyckiej, Izie Tafil, Marcinowi Felczykowi, Michałowi Kowalskiemu, Rafałowi Prasuła, Kamilowi Pawlakowi oraz Piotrkowi Prymkowi.