Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Geodeci na scenie

W ramach promocji ekologicznego stylu życia zgodnie z założeniami projektu Comenius realizowanego w naszej szkole, młodzież klasy III geo przygotowała przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Zielony Kapturek”. Mając na uwadze, że należy uświadamiać młode pokolenie o tym, jak ważne jest w dzisiejszych czasach bycie „eco-friendly”, uczniowie postanowili dotrzec do najmłodszych przedstawicieli tego pokolenia. Dlatego dn. 13 maja udali się do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim, gdzie zostali entuzjastycznie przywitani przez dzieci, którym bardzo podobało się przedstawienie. 

Po występie młodzież naszej szkoły przeprowadziła warsztaty dla przedszkolaków. Dzieci stworzyły kolorowe zwierzątka z materiałów recyklingowych, dowiedziały się na czym polega recykling i w jaki sposób należy segregować śmieci, co to są elektroodpady i jak z nimi postępować, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę i prąd, jak dbać o przyrodę i jakich nieekologicznych zachowań należy unikać.

Nasi uczniowie świetnie odnaleźli się w roli aktorów i animatorów, zaś przygotowany pod kierunkiem pani Agaty Szymańskiej-Miszczuk oraz pana Tomasza Osińskiego program, bardzo podobał się dzieciom i pracownikom przedszkola  a młodzieży sprawił wiele satysfakcji.

Podziękowania za zaangażowanie i odwagę należą się Asi Szlązek, Klaudii Kozaczek, Weronice Główce, Renacie Sulejewskiej, Agnieszce Dębale, Magdzie Sasin, Małgosi Batyckiej, Izie Tafil, Marcinowi Felczykowi, Michałowi Kowalskiemu, Rafałowi Prasuła, Kamilowi Pawlakowi oraz Piotrkowi Prymkowi.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17