Sport w szkole

Początek drugiego semestru był obfity w wydarzenia sportowe. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu i Regionu w pływaniu i tenisie stołowym, drużyny chłopców w piłce ręcznej i koszykowej reprezentowały naszą szkołę na szczeblu Regionu, reprezentacja dziewczyn w piłce koszykowej  i siatkowej zakończyła rozgrywki w powiecie. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców.

Pływanie

20.02.2015 odbyły się Mistrzostwa Powiatu, naszą szkołę reprezentowało 8 osób.       Dziewczyny uplasowały się na 5 i 6 miejscu w stylu klasycznym KRASNA Klaudia (IWB),  SITKOWSKA Paulina ( IWA) .

W stylu klasycznym chłopcy zdobyli całe "pudło"

I miejsce ŻYWICKI Aleksander (I WB)

II miejsce PRASUŁA Marcin ( III bu)

III miejsce  ŁUNIEWSKI Karol ( II WB)

CELEJ Patryk ( II WA) – IV miejsce, ZYCH Mateusz ( I WA) – VIII miejsce.

50m stylem dowolnym :  I miejsce ŻYWICKI Aleksander (I WB)

III miejsce PRASUŁA Marcin ( III bu)

CELEJ Patryk ( II WA) – IV miejsce, GOŁĘBIOWSKI Tobiasz ( IWB) - VIII miejsce , ZYCH Mateusz ( I WA) – IX miejsce.

Na koniec nasi chłopcy zdecydowanie wygrywając z "Ekonomem" zajęli pierwsze miejsce w sztafecie 4x50m .

Mistrzostwa Regionu odbyły się 10.03 w Siedlcach, naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców. W rywalizacji indywidualnej.

styl klasyczny:

II miejsce  Żywicki Aleksander 34.26

14 miejsce Łuniewski Karol  42.51

styl dowolny:

7 miejsce Żywicki Aleksander 28.83

16 miejsce Prasuła Marcin    32.71

Nasza sztafeta zajęła II miejsce z czasem 2:04.77

W składzie:

Jabłoński Michał (II WB), Łuniewski Karol (II WB), Prasuła Marcin (IV bud) , Żywicki Aleksander

Brawa dla chłopaków.

Opiekun Bożena Niemyjska

Tenis stołowy

11.02.2015    na terenie naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt i 8 zespołów chłopaków z Powiatu Mińskiego. Drużyna dziewcząt zajęła 5 miejsce występując w składzie Patrycja Gryz (I WB) i Aleksandra Witan (I geo).                                                                                                 Zaś drużyna męska kolejny rok była bezkonkurencyjna i wygrała cały turniej. Pamiątkowy puchar i medali z ręki Pani Dyrektor Elżbiety Parol odebrali Majszyk Mateusz (III W), Filipiak Filip (III m), Jarosław Tomkiewicz (III m).

Organizatorem turnieju był Robert Stelmach, a sędzią głównym zawodów Arkadiusz Sołowiej.       Drużyna męska zakwalifikowała się do rozgrywek regionalnych.

Piłka siatkowa

Chłopcy

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu, w których startowało osiem zespołów. Nasi chłopcy w składzie: Łukasz Gruba, Karol Kotowski, Michał Jaworski, Marcin Felczyk, Mikołaj Popis, Damian Szelest, Lukasz Gąłązka, Kacper Jaworski, Piotr Bielak zajęli ostatecznie 5 miejsce.

Dziewczęta

Rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu dziewcząt, Nasza reprezentacja: Maluch Aleksandra, Kozłowska Marlena, Iwanowska Aldona, Bajszczak Katarzyna, Szuba Joanna, Zatorska Paulina, Całka Anna oraz Podobas Anna. W pierwszym meczu po zaciętym boju pokonała ZS Chemicznych 3:2. W finale pokonali Mrozy, dzięki czemu zajęli II miejsce w Powiecie.

Opiekun Adam Kamela

Piłka ręczna

Drużyna szkolna wraz z opiekunem Jackiem Łuniewskim wystąpiła w rozgrywkach regionu siedleckiego w piłkę ręczną chłopców.  Drużyna w składzie: Kozyra Adrian (IV dr), Łuniewski Karol (II WB), Rosa Mateusz (II WB), Gałązka Łukasz (II WB), Szelągowski Wojciech (IV geo), Podgórski Przemysław (I WB), Lechniak Kamil (III m), Dębski Piotr (II buA), Kowalczyk Damian (III dr), Jaworski Michał (III dr), Waszelewski Patryk (III dr), Gajowniczek Marcin (III dr), Kubiński Artur (III W)

Chłopcy dotarli do czwartej rundy. W ciężkim boju przegrali 29: 28 z LO 4 Siedlce i stracili szanse na wejście do półfinału rozgrywek regionalnych.

Na 17 zgłoszonych drużyn nasza szkolna drużyna uplasowała się na wysokim 7 miejscu.

Piłka koszykowa

Dziewczęta

W marcu na parkiecie sali gimnastycznej naszej szkoły odbywały się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rozgrywek stanęło cztery drużyny: LO Mrozy, ZS Marii Składowskiej-Curie, ZSE , ZS nr 1 .

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Młynarska Wiktoria (III W), Wiełgórska Weronika ( III W), Rojek Agata (I tuf), Bieniek Klaudia (II WB), Czerwońska Katarzyna (I geo), Czyżkowska Małgorzata (II WA), Pogorelska Karina (III geo), Zawlińska Martyna (II WA), Zagórska Karolina (II WA)

Po ciężkich zmaganiach i litrach wylanego potu dnia 25 marca 2015 r. odbyły się finały, po których klasyfikacja ukształtowała się następująco:

I miejsce - LO Mrozy

II miejsce - ZS im. Marii Składowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim

III miejsce ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim

IV miejsce ZSE w Mińsku Mazowieckim

Opiekunem naszej reprezentacji byłą pani Ewa Mikucewicz.

Chłopcy

Drużyna brała udział w rozgrywkach powiatowych oraz w regionalnych. W powiecie zajęli 7 miejsce, a w rozgrywkach regionalnych drużyna spisała się zdecydowanie lepiej docierając do ćwierćfinału zajmując 7 miejsce na 22 drużyny.

Rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną.

Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 24 drużyn, ponad 200 uczniów. Po raz trzeci Mistrzem Szkoły została klasa IIIdr. Drugie miejsce II low B. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęła klasa IV dr. Za organizację turnieju byli odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego, Robert Stelmach, Arkadiusz Sołowiej i Adam Kamela