II Dni Technik Pomiarowych

11 marca 2015 roku w Zespole Szkól nr 1 odbyły się II Dni Technik Pomiarowych. Zorganizowane przez Klub Młodego Geodety przy współudziale Dyrekcji szkoły.

Cel jaki przyświecał organizatorom to zapoznanie młodzieży z nowymi technologiami i trendami w geodezji, a także możliwość praktycznego zapoznania się ze sprzętem pomiarowym. Tak więc dzień dzielił się na część wykładową i warsztaty praktyczne.

Uczestnikami była młodzież klas geodezyjnych z mińskiego technikum, a także zaproszeni uczniowie z  techników geodezyjnych w Siedlcach, Żelechowie i Warszawie.

Z zaproszonych gości udział wzięli: Pani Emilia Piotrkowicz -  Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, oraz przedstawiciele  Stowarzyszenia Geodetów Polskich w osobach Pani inż. Urszuli Ratyńskiej z Oddziału Warszawskiego SGP (Zespół do spraw Informacji SGP) i Pana mgr inż. Sławomira Tarkowskiego Wiceprezesa Zarządu Oddziału SGP Warszawa.

Sesję wykładową rozpoczęła Pani dr hab. inż. Katarzyna Osińska – Skotak - Kierownik Zakładu Fotogrametrii, Teledetekcji i SIP z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wykładem „Teledetekcja w służbie Ziemi”.

Po niej głos zabrał mgr inż. Jacek Uchański Wiceprezes ds. Technicznych Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjne S.A z prezentacją „Osiągnięcia WPG- szansa dla młodych”.

Po krótkiej przerwie nietypowy wykład młodym adeptom geodezji zaprezentował  Prof. nzw. dr hab. inż. Andrzej Pachura - Prodziekan ds. Studenckich  Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, jego tematem był „Udział geodetów w badaniach polarnych na Spitzbergenie i Antarktydzie”.

Część prezentacyjną zakończył  mgr inż. Krzysztof Bakuła z Zakładu Fotogrametrii, Teledetekcji i SIP z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wykładem „Nowoczesne techniki pomiarowe w fotogrametrii”

Warsztaty praktyczne wraz z prezentacją sprzętu pomiarowego z wykorzystaniem nowoczesnych odbiorników GPS. zostały zrealizowane przez: TPI, AKGEO, MIERZYMY, CZERSKI i GEOTRONICS.

Na zakończenie imprezy został zorganizowany konkurs sprawnościowy z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego oraz krótki test wiedzy geodezyjnej. Konkurs ten został zorganizowany i przeprowadzony przez Zarząd SGP oddział Warszawa - Wiceprezesa Sławomira Tarkowskiego oraz Członka Zarządu Głównego Urszulę Ratyńską, którzy aktywnie działają w Stowarzyszeniu Geodetów Polskich. Wszyscy bardzo czekali na ogłoszenie wyników, a mianowicie:

I miejsce drużynowo zajęło Technikum geodezyjne w Żelechowie

II miejsce drużynowo zajęło Technikum geodezyjne w Mińsku Mazowieckim

III - miejsce drużynowo zajęło Technikum geodezyjne w Warszawie

Sponsorem nagród w konkursie było Stowarzyszenie Geodetów Polskich oddział Warszawa, każda drużyna otrzymała łatę niwelacyjną.

Impreza została zrealizowana dzięki wsparciu sponsorów Klubu Młodego Geodety, którymi byli:

TPI, Cezar-Nieruchomości, Czerski, Stonex, Geodar-Bud,  AKGeo i Mierzymy.

Technikum Geodezyjne w Mińsku Mazowieckim dziękuje za tak liczne przybycie na drugą edycję Dni Technik Pomiarowych wszystkim gościom jak i sponsorom

Bardzo Wam dziękujemy

Migawki zdjęciowe

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ