Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

SEBASTIAN SOŃTA i DAMIAN CUDNY odnieśli sukces w finale XLIV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BUDOWLANEGO ZŁOTA KIELNIA

DAMIAN CUDNY, uczeń III klasy w  zawodzie stolarz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkól nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim jest zdobywcą dyplomu i tytułu laureata w zawodzie stolarz XLIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.   Damian zajął  III miejsce w Polsce, dzięki czemu zostanie zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. 

Ogromny sukces odniósł SEBASTIAN SOŃTA, uczeń II klasy w zawodzie stolarz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkól nr1  im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Sebastian                 w eliminacjach okręgowych był najlepszy w Polsce, a w finale turnieju zajął II miejsce, jest zdobywcą dyplomu i tytułu laureata w zawodzie stolarz XLIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, ma już zaliczoną część pisemną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na 100%.

DAMIAN CUDNY w tym roku jest szóstym, a SEBASTIAN SOŃTA siódmym finalistą Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie stolarz w naszej szkole. Pamiętamy sukcesy Tomasza Piotrkowicza, który w 2010 roku zajął III miejsce w finale Turnieju, a w roku 2011 był najlepszym stolarzem w Polsce, zwycięzcą XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” oraz sukcesy Michała Wysockiego, który będąc w klasie drugiej, zajął  V miejsce w konkursie finałowym,  a w ubiegłym roku został podwójnym zwycięzcą turnieju – najlepszym wśród stolarzy i najlepszym finalistą całego turnieju.   Sukcesy w Turnieju  „Złota Kielnia” uczniów z klas stolarskich znanej od dziesięcioleci mińskiej „Budowlanki” przynoszą satysfakcję nauczycielom -  Halinie Nowak, nauczycielce przedmiotów zawodowych w ZS nr 1, i nauczycielom praktycznej nauki zawodu w CKZiU w Mińsku Mazowieckim.

Finał Centralny XLIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” odbył się            w dniach 11-13 marca 2015 roku podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa „Budma 2015”            w Poznaniu. W turnieju wzięło udział 3723 uczniów z 85 szkół zawodowych z całej Polski. Do Poznania przyjechało po pięciu najlepszych, wyłonionych w eliminacjach okręgowych zawodników, którzy rywalizowali w zawodach:

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie  w zakresie kwalifikacji:

B.5. Wykonywanie suchej zabudowy, B.6. Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich, B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko- okładzinowych,

 

- monter instalacji i urządzeń sanitarnych, kwalifikacja B.9. Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

- murarz, kwalifikacja B.18. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

-

stolarz,  kwalifikacja A.13. Wytwarzanie wyrobów stolarskich

 

Turniej został zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej                    i Kultury Fizycznej z siedzibą w Grudziądzu, Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia"                z siedzibą w Toruniu, Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu, Targi Budownictwa  „Budma 2015". Sponsorem strategicznym turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, była polska firma „Fakro” - lider w branży okien dachowych. O randze turnieju świadczą ufundowane przez sponsorów nagrody, przywilej zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zapewnienie  założone przez władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego o przyjęciu laureatów na studia. Tegoroczne zmagania turniejowe obserwowała Minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik-Rostkowska, która dwukrotnie zaszczyciła uczestników swoją obecnością.

                Ogólnopolski Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło       40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych kształcących w zawodach budowlanych, możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, a laureaci konkursu decyzją MEN-u są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Sponsorzy turnieju deklarują zatrudnienie laureatów oraz proponują specjalistyczne szkolenia. Uczestnicy konkursu, podobnie jak pozostali absolwenci Zasadniczych Szkół Zawodowych, nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17