MIŃSKI SPOSÓB NA WAGARY

Koło 2 BOT i nauczyciele „Budowlanki” znaleźli sposób na ucieczkę z lekcji w przeddzień dnia wagarowicza, który wypadł w tym roku w sobotę. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych, rozpalili ognisko i obserwowali zaćmienie słońca.

Koło Żołnierzy 2 Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Franciszka Kleberga działające przy Muzeum Ziemi Mińskiej odkryło sposób na wagary. W przeddzień pierwszego dnia wiosny, 20 marca, zorganizowało uczniom Technikum działającego w Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, tzw. „Budowlanki”, lekcję historyczną. Młodzi informatycy i geodeci mogli wysłuchać historii 7. Pułku Ułanów Lubelskim opowiedzianej przez kustosza, Artura Piętkę; oraz historii 2 BOT, opowiedzianej przez Andrzeja Korycińskiego. Uczniowie obejrzeli filmy dokumentalne o walce zbrojnej, następnie obserwowali zaćmienie słońca, a dzień zakończyli przy ognisku rozpalonym na terenie należącym do Muzeum.

Chłopcy nie kryli zdziwienia, że spodobał im się taki sposób na świętowanie dnia wagarowicza:

- „Myślałem, że będzie nudno, przecież to lekcja muzealna. Byliśmy jednak zaskoczeni miłą atmosferą, pracownicy Muzeum to bardzo sympatyczne osoby” – powiedział Konrad Dunajewski, uczeń klasy 1 INF.

- „Z własnej woli zapewne nie wybralibyśmy tego miejsca, a okazało się strzałem w dziesiątkę. Wreszcie mieliśmy też okazję zintegrować się z klasą, połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Nie było sensu uciekać ” – żartował Damian Szelest z 1 INF.

W Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich przy ul. Sosnkowskiego od grudnia 2014 r. można zwiedzać salę tradycji poświęconą 2 BOT, stacjonującej w latach 1995-2005 w Mińsku Mazowieckim.

Aneta Korycińska, wychowawca klasy 1 INF

GALERIA