Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Wizyta w Niemczech

Grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w kolejnym zagranicznym spotkaniu partnerów projektu Comenius.  Tym razem spotkanie odbyło się w niemieckiej miejscowości Leer. W podróż udało się 3 nauczycieli (panie Agata Szymańska-Miszczuk, Ewa Drużbalska Kopka i Magdalena Kossakowska-Gałązka) i 3 uczniów technikum (Agata Pielasa, Kacper Binkowski oraz Maciej Kowalski).

 

Technikum w ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim od sierpnia 2013 r. współpracuje z pięcioma zagranicznymi szkołami średnimi w ramach projektu Comenius „Melting away for the climate”.  Partnerami projektu są szkoły z Polski, Belgii, Niemiec, francuskiej Martyniki, Hiszpanii oraz Turcji. Uczniowie i nauczyciele wspólnie realizują zadania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz promowanie proekologicznego stylu życia. W trakcie dwóch lat trwania projektu zaplanowano sześć spotkań, po jednym w każdym z państw.   
Ostatnie spotkanie trwało zaledwie kilka dni, ale była to niesamowita przygoda. Poważnym obradom i zebraniom, na których omawiano dotychczasowe akcje proekologiczne podjęte przez każdą za szkół i planowano kolejne działania towarzyszyły interesujące wycieczki, m.in. do centrum naukowego Klimahaus w Bremerhaven i fabryki VW w Emden. Uczniowie mieli również możliwość poznania tamtejszej kultury dzięki wieczorkowi przygotowanemu przez swoich niemieckich rówieśników, gdzie mogli m.in. posłuchać muzyki oraz popróbować smakowitych dań (np. słynnej Kartoffelsalat) czy wypić herbatkę parzoną w charakterystyczny dla tego regionu sposób.  Przebywanie w rodzinach goszczących niemieckich kolegów stworzyło szansę poznania tamtejszej obyczajowości i pozwoliło sprawdzić swoje umiejętności językowe.   

 

Wszyscy uczestnicy spotkania wrócili do domu pełni entuzjazmu i nowych pomysłów do wykorzystania w projekcie. Zawiązały się nowe przyjaźnie, powstały  wspólne plany spotkania się w maju w czasie następnej mobilności. Zapowiada się więc kolejne owocne spotkanie szkół partnerskich, tym razem słonecznej Hiszpanii

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17