Dzień życzliwości w "Budowlance". Inicjatywa klasy 1 inf

Jak Polacy reagują na ludzką życzliwość? Czy witanie się z nieznajomymi osobami, tak jak na górskich szlakach, jest społecznie akceptowalne? Jak reagujemy, gdy chcą nam dać coś za darmo? Klasa 1 inf postanowiła to sprawdzić. Przez cały tydzień, od razu po feriach, najmłodsi informatycy rozdawali uczniom i nauczycielom naszej szkoły darmową herbatę.

Na początku – jak mówią – nikt nie chciał jej wziąć w obawie, że to żart; później nie brakowało chętnych. W kolejce do sklepiku szkolnego, w trakcie geodezyjnych pomiarów na dworze oraz przy pokoju nauczycielskim tym małym gestem umilali dzień. Nie od dziś wiadomo, że spragnionych trzeba napoić!

Konrad Dunajewski, Damian Szelest