Książki naszych marzeń

Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to główny cel konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Zasady są proste, a nagrody świetne. Na zgłoszenia szkół czekamy do 10 grudnia!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

Jak nas przekonać? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go nam. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybierzemy trzech laureatów.

Ogłoszenie wyników - jeszcze przed przerwą świąteczna!

„Nakręćmy się na czytanie!’

Szczegóły konkursu w Regulaminie, na stronie www.men.gov.pl oraz na stronie konkursu na portalu Facebook.

Linki do prac konkursowych wraz z listami książek należy przesyłać na adres ksiazkimarzen@men.gov.pl

Załącznik do regulaminu

Departament Informacji i Promocji