UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI WYREMONTOWANEJ SALI GIMNASTYCZNEJ

W październiku  2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor o godzinie 11.30.

W sali przybyłych gości powitali nauczyciele i młodzież szkolna. Na wstępie przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów akademii, Dyrektor Małgorzata Beczek, wręczyła podziękowania za okazane wsparcie w działaniach podejmowanych na rzecz poprawy bazy sportowej przy ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim, które otrzymali:  Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz wicestarosta Krzysztof Płochocki.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Ze względu na okoliczności przyjęła ona  formę pokazów sportowych. Najpierw członkowie szkolnej reprezentacji piłki koszykowej wraz ze swoim trenerem p. Arkadiuszem Sołowiejem zaprezentowali fragment treningu koszykarskiego, potem dziewczęta z klasy II LOB  wystąpiły z układem łączącym w sobie elementy gimnastyki, aerobiku i tańca. W dalszej części uczniowie klas wojskowych  pod okiem nauczyciela p. Mariusza Piórkowskiego i p. Ewy Mikucewicz   zademonstrowali elementy musztry, połączone z piosenką biegową i fitnessem .

Zawodnicy  p. Jacka Łuniewskiego  pochwalili się swoimi umiejętnościami z zakresu taekwon-do  w bardzo widowiskowy sposób, gdyż  zaprezentowali zapaśniczą rozgrzewkę oraz fragmenty walk.
Wszystkie pokazy spotkały się z uznaniem widowni, a ich uczestnicy zebrali zasłużone brawa.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał
 Starosta Antoni Tarczyński, który w serdecznych słowach  uznania,  podziękowania i najlepszych życzeń w dziedzinie sportu, zwrócił się do uczniów, nauczycieli i Dyrekcji ZS nr 1