VI Puchar Europy Taekwon-Do ITF - Budapeszt, Węgry 11-12/10/2014

W dniach 11-12 października 2014 roku, w Budapeszcie na Węgrzech odbył się VI Puchar Europy w Taekwon-Do federacji ITF. W zawodach wzięło udział 607 zawodników, 72 drużyny z 29 krajów - w tym 16 reprezentacji narodowych. Nasze miasto i powiat na tej imprezie reprezentował Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO.

Trener Jacek Łuniewski (VI DAN) zabrał na zawody 16 osobową kadrę. Trenera wspierali Karol Łuniewski (I DAN) i Diana Jędrasik (2 KUP), którzy jednocześnie byli startującymi za-wodnikami oraz Marcin Widerski (II DAN).

Mińszczanie spisali się w tym międzynarodowym współzawodnictwie znakomicie, 16 razy stając na podium zawodów!

W konkurencjach juniorów pierwsze miejsca zajęli: Michalina Mikulska w walkach kobiet do 60kg oraz w układach formalnych kobiet stopni KUP, Julia Kawka w walkach kobiet do 50kg i Mateusz Radomski w układach formalnych mężczyzn stopni KUP.

Drugie miejsca zajęli: Natalia Cecotka w walkach kobiet do 60kg, Karol Łuniewski w walkach mężczyzn do 75kg, Natalia Piórkowska w walkach kobiet do 60kg, Mateusz Zgódka w układach formalnych stopni KUP oraz w walkach mężczyzn do 62kg i Diana Jędrasik w walkach kobiet w kategorii seniorów do 68kg.

Brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca zdobyli: Karol Łuniewski w układach formal-nych stopni mistrzowskich I DAN oraz Natalia Piórkowska w konkurencji układów formalnych stopni KUP.

W konkurencjach drużynowych - walki oraz układy formalne stopni KUP – drużyna kobieca w składzie: Michalina Mikulska, Natalia Cecotka, Natalia Piórkowska, Gabriela Misterkiewicz i Julia Kawka dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce.

W konkurencjach drużynowych mężczyzn drużyna w składzie: Mateusz Zgódka, Mateusz Radomski, Sewerian Widerski, Marcin Kalbara i Jakub Hamerski – zdobyła dwukrotnie brązowe medale w konkurencji walk mężczyzn oraz układów formalnych stopni KUP.

Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął w klasyfikacji medalowej juniorów 3.miejsce ustępując jedynie miejsca reprezentacjom Polski oraz Rosji, a w klasyfikacji generalnej zawodów zajął 5.miejsce za reprezentacjami narodowymi Polski, Rosji i Węgier oraz reprezentacją klubów regionu Śląskiego z Polski.

W przededniu zawodów pucharowych odbyły się w Budapeszcie także zawody dzieci i kadetów w Taekwon-Do w których wystartowali z sukcesami nasi klubowicze: Cezary Jackowski zajął 1.miejsce w walkach do 56kg, Marta Krajewska zajęła 2.miejsce w walkach do 48kg, a Viviana Widerska 3.miejsce w układach formalnych stopni KUP. Ponadto miński klub dzielnie reprezentowali w stolicy Węgier Jakub Kuźmicz oraz Mikołaj Gajewski.

To bez wątpienia wielki sukces naszych klubowiczów. Dla wielu z nich był to pierwszy start w międzynarodowych zawodach. Do tej pory mieli okazję do współzawodnictwa z najlepszymi w Polsce – teraz przekonali się także, że ich umiejętności są na międzynarodowym poziomie i jak równy z równym mogą walczyć w swoich kategoriach wiekowych z kadrowiczami z innych państw. Warto też zauważyć, że nasz klub w klasyfikacji medalowej juniorów musiał uznać wyższość jedynie dwóch reprezentacji narodowych. To świadczy zarówno o poprawnym systemie szkolenia zawodników jaki przyjęliśmy i prowadzimy w klubie jak i o charakterze i potencjale naszych młodych klubowiczów. Myślę, że dla niektórych z nich kwe-stią czasu jest powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski” (Igor Koczyrkiewicz, MKS TKD Mińsk Maz).