Maraton Czytelniczy "Czytamy Pana Tadeusza"

23 kwietnia 2014 roku w  Światowym Dniu  Książki odbył się Maraton Czytelniczy ,,Czytamy Pana Tadeusza ?. To jedna z  imprez z okazji 15-lecia Powiatu Mińskiego. Maraton zorganizował Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, a do udziału w nim zaprosił inne szkoły i instytucje mińskie. 4-godzinne czytanie  Mickiewiczowskiej epopei rozpoczęła w auli Zespołu pani Dyrektor Małgorzata Beczek,  a następnie czytali uczniowie naszej szkoły, Zespołu Szkół Agrotechnicznych, Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie, Salezjańskiego Gimnazjum i Zespołu Szkół nr 2 im. Powstańców Warszawy.

. Potem  uczestnicy Maratonu przeszli pod Starostwo Powiatowe, gdzie czytanie ,,Pana Tadeusza? kontynuowali Starosta pan Jan Antoni  Tarczyński, zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji pani Urszula Soroka,   przewodniczący Komisji Oświatowej pan Daniel Milewski oraz uczniowie Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Do czytania dzieła Mickiewicza włączyli się również pracownicy Urzędu Skarbowego: panie Anna Sankowska, Katarzyna Reda, Marlena Siporska, Katarzyna Gąsiorowska i pan Dariusz Materka oraz  Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki: Wójt pan Antoni Janusz Piechoski, Sekretarz pani Jolanta Domasiewicz  i pan Marcin Ciszkowski.

Zadaniem Maratonu Czytelniczego było  popularyzowanie czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, propagowanie czytelnictwa jako formy rozwoju osobowości, mobilizowanie do czytania i zdobywania wiedzy,  krzewienie idei czytania książek, poznawanie klasyki literackiej, kształcenie umiejętności rozpoznawania własnych potrzeb czytelniczych, wzbudzanie zainteresowania książką jako alternatywną formą spędzania czasu, budzenie wrażliwości estetycznej, etycznej i moralnej, uaktywnienie  i integracja lokalnej społeczności.

Więcej zdjęć TUTAJ