Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

W drodze po zwycięstwo!

7 kwietnia 2014 w ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego młodzież z czterech klas licealnych:
1 WA, 1WB, 2LOA/B, II LOB, przystąpiła do udziału w projekcie edukacyjnym, nad którym nadzór sprawowały: p. Anna Abramowska i p. Anna Smater-Nagraba. Polegał on na symulacji wyborów prezydenckich, co pozwoliło na poznanie  przez młodzież zasad panujących podczas tego typu procedur. Uczniowie poruszali się za pomocą wytycznych nauczycieli. Musieli przyjąć postawy zarówno lewicowe, prawicowe oraz centrowe.

Kandydatami zostali

  1. Janina Gomez  (Paulina Wójcik – II LOB)
  2. Henryka Migal (Patrycja Miller- II LOA/B)
  3. Paweł Jakubowski (Jakub Pawłowski – I WB)
  4. Emil Brand (Bartosz Nowakowski - IWA)

Po czasie na zastanowienie się nad programem i jego założeniami, klasa IILOA/B wystartowała, jako pierwsza, z własną kampanią. Wyborców zachęcali poprzez smakołyki i ulotki. Szkoła w ciągu kilku dni została obklejona plakatami z hasłami wyborczymi wszystkich kandydatów. Kolejne kampanie klas: IILOB i ILOW/B odbyły się kilka dni później i zachęcały wyborców w ten sam sposób. Kandydaci nakręcili spoty wyborcze, założyli prasę partyjną, stronę internetową. W czasie kampanii kandydatom oraz sztabom wyborczym towarzyszyła niezależna Telewizja TVElekcja (Magdalena Czmoch, Aleksandra Jakubowska, Sylwia Gut.

Kampanię zakończyła debata która odbyła się 14 kwietnia. Szefowie sztabów wraz z kandydatami żywo dyskutowali między sobą, udzielali wywiadu dziennikarzom oraz odpowiadali na pytania
TV Elekcja. Głosy zostały zebrane, wybory zakończone. Zwycięzcą został kandydat, który postawił na reformy rolne, Paweł Jakubowski *(Jakub Pawłowski) z klasy I LOW/B . Cały projekt dał możliwość integracji klas, a także realizacji własnych pomysłów, których było niezwykle dużo!

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki - 2011. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 36 17