XI Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

11 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyła się XI Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia dokonała p. Dyrektor Małgorzata Beczek w obecności Starosty Mińskiego p. Antoniego Jana Tarczyńskiego, Wicestarosty Powiatu Mińskiego –    p. Krzysztofa Płochockiego, Radnych Powiatu Mińskiego, przedstawicieli Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji – p. Emilii Piotrkowicz oraz Dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Powiatu Mińskiego, a także w obecności lokalnych mediów i sponsorów.

Na poszczególnych stoiskach szkoły prezentowały niezwykle bogatą ofertę edukacyjną i szczodrze obdarowywały gadżetami (zdjęcia wszystkich stoisk w galerii), a uczniowie i nauczyciele tych szkół udzielali naprawdę profesjonalnych odpowiedzi o zawodach, kształceniu, atmosferze wśród uczniów i potrzebach rynku.

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy uczniów  z ZS nr 1: klas wojskowych, występy zespołów tanecznych Dance Hall i Tańca Historycznego oraz  zespołu wokalnego „Nieformalni”.  Na placu szkolnym zaprezentowały się również Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej    i  Ośrodek Szkolenia Zawodowego.

W czasie giełdy rozstrzygnięto konkurs adresowany do gimnazjalistów:  „Szpital Powiatowy w Mińsku Mazowieckim w ołówku, na plakacie i w obiektywie",  którego organizatorem był Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim oraz Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Za najlepsze prace  wręczono nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Zarządu Mińskomazowieckiego Stowarzyszenia „Nasz Szpital” p. Czesława Gągola, Naczelną Pielęgniarek SPZOZ Mińsku Mazowieckim Barbarę Trynkiewicz oraz Przełożoną Pielęgniarek Szpitala Hannę Bortkiewicz.

Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, o czym świadczy fakt, że wzięło w niej udział ponad 1000 osób. Kandydaci na uczniów szkół ponadgimnazjalnych  mają przed sobą trudny wybór, a giełda na pewno pomoże im  go dokonać.