UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSZY W POLSCE !!!

Uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, otrzymał nagrodę „Dla najlepszego w Polsce" od MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Joanny Kluzik Rostkowskiej.
Michał Wysocki, uczeń klasy III stolarskiej, zwyciężył w Finale Centralnym XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia", który odbył się w dniach 11-14 marca 2014 r. w Poznaniu.

W turnieju wzięło udział ponad 3000 uczniów z około 100 szkół zawodowych z całej Polski w zawodach: murarz, malarz-tapeciarz, posadzkarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz. Wśród wszystkich zawodów Michał uzyskał najwyższy wynik i tytuł „laureata w zawodzie stolarz" oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Sukces i tytuł finalisty uzyskał również Damian Cudny, uczeń klasy II stolarskiej. W wyniku bardzo ostrej rywalizacji Damian zajął piąte miejsce, ale wykazał się ogromną wiedzą zawodową i zdobył tak dużo punktów,że również zostanie zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Ten wynik uczniów ze znanej od dziesięcioleci mińskiej „Budowlanki” wpisuje się w pasmo sukcesów klasy stolarskiej odnoszonych na turnieju „Złota Kielnia”. Od pięciu lat uczniowie przygotowywani przez nauczycielkę  przedmiotów zawodowych,  Halinę Nowak i nauczycieli praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim, zostają uczestnikami finału centralnego turnieju. Warto przypomnieć, że trzy lata temu, w roku 2011, najlepszym stolarzem w kraju był Tomasz Piotrkowicz,  laureat XL Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Tym razem turniej zorganizowany był przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej z siedzibą w Grudziądzu, Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia" z siedzibą w Toruniu, Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu, Targi Budownictwa  „Budma 2014". Nadzór merytoryczny nad turniejem pełniła Wyższa Szkoła Techniczno - Przyrodnicza w Poznaniu. Sponsorem strategicznym turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych, była polska firma „Fakro” - lider w branży okien dachowych.

Ogólnopolski Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych kształcących w zawodach budowlanych, możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, a laureaci konkursu decyzją MEN są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Sponsorzy turnieju deklarują zatrudnienie laureatów oraz proponują specjalistyczne szkolenia. Uczestnicy konkursu, podobnie jak ich koledzy - absolwenci Zasadniczych Szkół Zawodowych, nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Więcej zdjęć z galerii